Szkolne Koło Turystyczno Krajoznawcze


Kraków – 17.11.2017

Pieniny 12.10.2017

Uczestnicy koła turystyczno - krajoznawczego : Dominika, Dorota, Paweł , Laura , Bożena, Daniel i Monika wzięli udział dnia 12.10.2017 r. w wycieczce do Krościenka nad Dunajcem i Szczawnicy.
Uczniowie zdobyli trzy szczyty w Pieninach: Sokolicę, Czertezik i Czerteż. Po wyczerpującej górskiej wędrówce , spędziliśmy miło czas w Szczawnicy – spacer po uzdrowisku, wyjazd kolejką krzesełkową na Palenicę oraz zjazd torem grawitacyjnym. Ze szczytu Palenicy ukazał się piękna panorama Tatr . Grupa uzyskała cenne punkty do zdobycia Górskiej Odznaki Turystycznej.

Rajd rowerowy im. księdza Bronisława Szewca – 29.09.2017

Wycieczka do Sanoka i Rzeszowa – 20.10.2017

Lekcja w Muzeum Budownictwa Ludowego: Jeden Bóg, trzy religie.

Wyprawa nad Czarny Staw Gąsienicowy w Tatrach – 15.09.2017

Turniej paintballowy

Uczniowie gimnazjum w dniu 9 września 2016 uczestniczyli w wyprawie na poligon " Wataha" w Jankowcach. Po założeniu mundurów, ochraniaczy i otrzymaniu markerów, drużyny przystąpiły do bitwy terenowej. Kolejną konkurencją paintballową była walka o flagę. Turniej był nie tylko świetną zabawą ale i nauką współzawodnictwa opartego na zasadach fair - play, współdziałania w grupie i logicznego myślenia.

Górska Odznaka Turystyczna PTTK

Gimnazjalna grupa projektowa w składzie: Joanna, Weronika, Natalia, Kinga, Michał, Dawid i Krystian dnia 10.09.2016 r. dotarła do Czarnego Stawu pod Rysami zdobywając 26 punktów na drodze do Górskiej Odznaki Turystycznej.

Lekcja w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - "Życie w galicyjskim miasteczku" – 06.10.2016

Uczniowie klasy czwartej i piątej SP uczestniczyli w lekcji zorganizowanej na terenie „Galicyjskiego miasteczka w Sanoku” .
Młodzież poznała typowe zajęcia mieszkańców galicyjskich miasteczek, narzędzia i sprzęty używane przez ówczesnych mieszkańców, prace przez nich wykonywane oraz rzemiosła jakim się trudnili.
Uczniowieoglądali wnętrza dawnej karczmy, poczty, urzędu gminy, apteki, sklepu, zakładu stolarskiego, fryzjerskiego i szewskiego. Z dużym zainteresowanie uczniowie zwiedzali dom zegarmistrza, fotografa i remizę strażacką.

Lekcje w Muzeum Historycznym w Sanoku – 09.11 i 08.12.2016

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez pracowników Muzeum Historycznego w Sanoku z działu odkryć archeologicznych.
Poznali przeszłości archeologiczną najbliższej okolicy, oglądali zbiory z epoki : neolitu, brązu i żelaza. Zwiedzali wystawę z unikalnymi w skali krajowej znaleziskami – odkrytymi w Trepczy – „skarb żelazny” Warto zaznaczyć że dzięki tacie Kacpra Kazibuckiego ucznia klas I gimnazjum muzeum dysponuje kłem mamuta odnalezionym w Siemuszowej.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni białej i palnej z różnych epok oraz militariów z czasów II wojny światowej.

Zajęcia na ściance wspinaczkowej

Uczestnicy projektu gimnazjalnego: „ Jak zdobyć Górską Odznakę Turystyczną PTTK” brali udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej w Arłamowie. Wspinaczka po 19 m ściance jednej z największych w Polsce dostarczyła wielu wrażeń i emocji. Uczniowie poznali podstawy technik wspinaczkowych. Zajęcia doskonalą koordynacje ruchową , poprawiają sprawność fizyczną, uczą odpowiedzialności . Wspinaczka jest kolejnym etapem przygotowania do pieszej wędrówki w górach.

Wycieczka do Krakowa – 10.12.2016

Dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce historii – uczestniczących w konkursie "Polska Jagiellonów" zorganizowano wycieczkę do Krakowa.
Wycieczkę tematyczną dotyczącą historii dawnej stolicy Polski zaczęliśmy od zwiedzenia Katedry na Wawelu. Później ruszyliśmy na wędrówkę po Krakowie Drogą Królewską. W Kościele Mariackim podziwialiśmy ołtarz Wit Stwosza, a w Galerii Sztuki obrazy polski malarzy z XIX w . Grupa uczniów gimnazjalnych przedstawiła historię i przesłanie obrazu Jana Matejki „Hołd pruski” swoim młodszym koleżankom z klasy piątej. Po zakupach w Galerii Bonarka młodzież gimnazjalna oglądała film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” natomiast uczniowie szkoły podstawowej: „Vaiana – Skarb oceanu”.
Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu Wójta Gminy Tyrawa Wołoska, pana Jana Chowańca, któremu składamy serdeczne podziękowania.

Wycieczka do Rzeszowa – 24.01.2017

W dniu 24.01.2017 r. w czasie ferii zimowych odbyła się wycieczka do Rzeszowa. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych w parku trampolin Happy Yump. Niedościgniony w skoku przez przeszkody był Michał , który pobił dotychczasowy rekord parku trampolin. Paulina osiągnęła najwyższy wynik na kręgielni – Kula Bowling & Club. Po zakupach w galerii Millenium Hall udaliśmy się do kina na film Monster Trucks. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia na basenie w Brzozowie.

Nauka jazdy na Łyżwach – Arena Sanok

Uczniowie klasy IV cyklicznie raz w miesiącu uczestniczą w lekcjach nauki jazdy na łyżwach . Dla wielu dzieci wyjazdy do Sanoka są pierwszą okazją do sprawdzenia swoich możliwości w tej dyscyplinie. I chociaż początki bywają trudne, to po kolejnych zajęciach wielu uczniów zrobiło duże postępy w rozwoju łyżwiarskich umiejętności.

Wycieczka do Rzeszowa – 24.01.2017

W dniu 24.01.2017 r. w czasie ferii zimowych odbyła się wycieczka do Rzeszowa. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych w parku trampolin Happy Yump. Niedościgniony w skoku przez przeszkody był Michał , który pobił dotychczasowy rekord parku trampolin. Paulina osiągnęła najwyższy wynik na kręgielni – Kula Bowling & Club. Po zakupach w galerii Millenium Hall udaliśmy się do kina na film Monster Trucks. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia na basenie w Brzozowie.

Wycieczka do Łańcuta

22 lutego uczniowie klasy 5 b osiągający najwyższe wyniki w nauce historii wzięli udział w wycieczce szkolnej do Zamku w Łańcucie. Celem wyjazdu było zwiedzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce wybudowanej w XVII. Zwiedzanie pałacu zajęło około 2 godzin, w tym czasie dzieci podziwiały: Salon Narożny, Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Chiński, Apartament Paradny, Pokój Bilardowy, Czerwony Korytarz, Salę Teatralną i wiele innych pomieszczeń. Wystrój wnętrz urzekał przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami i innymi zabytkowymi przedmiotami; przestronnością i bogactwem zdobień.
Następnie uczniowie udali się do Oranżerii, gdzie zobaczyli egzotyczne rośliny, żółwie, rybki i inne zwierzątka. W Stajni i Wozowni podziwiali kolekcję zabytkowych pojazdów konnych. Ściana Hali ozdobiona jest kolekcją trofeów – zwierząt przywiezionych z afrykańskich podróży ostatniego właściciela pałacu.
Ostatni etapem naszej wycieczki był Rzeszów gdzie w Multikinie oglądaliśmy ciekawy film : Był sobie pies. To historia czworonoga, który przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia.txt & gfx - MB for http://tyrawa.woloska.edu.pl

HTML code - Admin