Projekt eTwinning "My English World"W bieżącym roku szkolnym pięciu uczniów z klasy 5 uczestniczyło w międzynarodowym projekcie eTwinning pt."My English World". Projekt trwał od września 2021 do kwietnia 2022, brały w nim udział szkoły z 10 krajów: Turcji, Rumuni, Ukrainy, Węgier, Portugali, Mołdawii, Litwy, Gruzji, Hiszpanii i Polski. Łącznie 213 uczniów i 25 nauczycieli.

Założenia projektu:

Projekt polegał na wykorzystaniu różnorodnych narzędzi interaktywnych podczas codziennej nauki języka angielskiego. Podstawowe tematy takie jak liczby, uczucia, członkowie rodziny, umiejętności zostały wplecione w różnorodne gry online, historyjki oraz piosenki. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach online oraz tworzyli wspólne prace takie jak kalendarz oraz książka interaktywna.

Wszystkie główne cele projektu zostały w pełni zrealizowane. Uczniowie mieli okazję wirtualnie spotkać uczniów z innych szkół i krajów. Poznali i nauczyli się pracować z wieloma nowymi narzędziami i aplikacjami online m.in. padlet, kahoot, wordart, storyjump, learningsapps, canva, emoji maker, avatar maker.

Udział w projekcie dostarczył nam wielu ciekawych i niezapomnianych doświadczeń. Serdecznie dziękuję uczestnikom za zaangażowanie i zachęcam do udziału w kolejnych przygodach z eTwinning.

Link do prezentacji: https://www.emaze.com/@ALRFCZOIL/my-english-world

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=9WUad5MU2iE&t=11s