"Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste"

Tradycją stało się, że uczniowie p. Ireny Kowalczyk co roku biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez WOŚP. W tym roku to już 9 konkurs z tej serii. Zadaniem konkursowym jest pierwsza pomoc, przedstawiana w rożny sposób. Co roku zadania są inne, a polegają na: ułożeniu piosenki, nagraniu filmu, wykonaniu plakatu, stworzeniu gry planszowej itp. Konkurs nie jest prosty, bo zawsze składa się z trzech etapów. Nasi uczniowie dwukrotnie przeszli do drugiego etapu. Raz znaleźli się w nim uczniowie, którzy w tym roku kończą klasę ósmą, a drugi raz uczniowie klasy pierwszej.
 Również i w tym roku szkolnym klasa druga bierze udział w konkursie, pomimo tego, że pracujemy zdalnie. Hasło tegorocznego konkursu brzmi "Pierwsza pomoc to dziecinnie proste", a polega na stworzeniu pracy przestrzennej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, z których powstała praca konkursowa.


FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - IK
HTML code - AdminPodsumowanie akcji Nakrętkowo

Zanim misja Szkolnego Klubu Wolontariatu stała się niemożliwa do realizacji -z powodu epidemii wirusa- zdążyliśmy w pierwszych miesiącach drugiego semestru wraz z opiekunem p. Izabela Wotą – Peciak zebrać 5 kolejnych worków plastikowych nakrętek, kontynuując tym samym w szkole podstawowej charytatywną akcji Nakrętkowo będącą kampanią społeczną pod hasłem Pomóż ukoić ból . Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundacje „W trosce o życie”. Zbiórka trwała od września do połowy marca. W pierwszym semestrze oddaliśmy 7 dużych worków nakrętek. Mimo krótkiej obecności w szkole, w II semestrze udało nam się zebrać aż 5 worków. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę niesprzyjające okoliczności. Wszystkim Uczniom oraz Pracownikom SP, którzy aktywnie uczestniczyli w zbiórce, serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie, to nie koniec, mamy nadzieję, że od września znowu rozpoczną się nasze skromne działania w niesieniu pomocy innym. Tymczasem, już dziś życzymy Wam udanych wakacji.


FOTO - for SP_Tyrawa - IWP TEXT - IWP
HTML code - Admin"ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO ..."

Data 02 kwietnia jest szczególnie ważna, gdyż jest to dzień solidarności z osobami cierpiącymi na AUTYZM. Z tej właśnie okazji dzieci z klasy I pod opieką p. Justyny Biskup chętnie przystąpiły do akcji "ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO" korzystając z różnych propozycji np. ubranie się na niebiesko, wykonanie niebieskich dłoni, nadmuchanie niebieskiego balonu czy też wykonanie pracy plastycznej. Każde dziecko na koniec otrzymało dyplom z podziękowaniem za udział w inicjatywie.
Jednakże najważniejszym celem akcji "Zaświeć się na NIEBIESKO" jest:
1. Solidarność, jedność i wspólnota z osobami cierpiącymi na autyzm - pokazanie im, że nie ma podziału na lepszy i gorszy, gdyż JESTEŚMY WSZYSCY RAZEM!
2. Podnoszenie wiedzy na temat zaburzenia ASD - Spektrum Zaburzeń Autystycznych (uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata)
. Koordynator akcji Justyna Biskup.


FOTO - for SP_Tyrawa - JB TEXT - JB
HTML code - Admin"Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury"

Nie da się przecenić roli książki w wychowaniu i rozwoju każdego człowieka. Już od najmłodszych lat, rozwija ona wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Zdając sobie z tego sprawę w tym roku szkolnym dzieci wraz z wychowawcami oraz koordynatorem projektu p. Justyną Biskup: Grupa O "A", O "B", O "C" i klasa I przystąpiły do ogólnopolskiego projektu czytelniczego "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" ... [czytaj całość materiału]


FOTO - for SP_Tyrawa - JB TEXT - JB
HTML code - AdminOgólnopolska Wymiana Pocztówkowa - Finał

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, dzieci z grupy 0 A, 0 B i 0 C pod opieką p. Beaty Król, p. Elżbiety Demkowicz oraz p. Krystyny Kwolek zaangażowały się w niezwykłą akcję. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - szczególnie wśród młodszego pokolenia - a poczta stała się miejscem obcym.
Dlatego nasze dzieci postanowiły spróbować swoich sił i poprzez udział w wymianie pocztówkowej ze szkołami z całej Polski pokazać, że warto pielęgnować tę zanikającą tradycję.
Zasada działania tej akcji jest bardzo prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej programem, wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół, biorących udział w zabawie. Na pocztówkach związanych ze swoim miejscem zamieszkania wypisują pozdrowienia lub krótkie wiadomości. Wymiana pocztówkowa stała się nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju, miały możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Była to również świetna sposobność, by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek. Łącznie otrzymaliśmy ponad 60 kartek z pozdrowieniami od dzieci uczęszczających do różnych szkół i przedszkoli w takich miastach, jak np.: Warszawa, Kraków, Katowice, Szklarska Poręba, Toruń, Świętochłowice, Gdańsk, Kielce, Koszalin, Ruda Śląska, Szczecin, Zgorzelec, Białystok, Płock, Mielec, Sanok, Poznań itd.
Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami otworzyła dzieci na świat i nowe przyjaźnie oraz zapewniła radosne oczekiwanie na przychodzące pocztówki.

Koordynator akcji: p.Justyna Biskup


FOTO - for SP_Tyrawa - JB TEXT - JB
HTML code - AdminŚwiąteczna wymiana pocztówkowa

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa okazja do wysyłania kartek z życzeniami i pozdrowieniami. Aby utrwalić umiejętność adresowania kopert i redagowania życzeń, wysłaliśmy kartki do 16 szkół z każdego województwa w całej Polsce, życząc dzieciom spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt oraz szczęśliwego nowego roku. Nasza wymiana pocztówkowa została zapoczątkowana już we wrześniu w roku szkolnym 2018/19, kiedy otrzymaliśmy z wielu polskich miast pozdrowienia. Już niedługo w naszej klasie mapa będzie cała wypelniona kartkami, na której zaznaczamy te wszystkie miejsca. Dzieciom sprawia wielką radość otrzymywanie i wysyłanie życzeń. Bardzo przyjemnie jest korespondować z innymi dziećmi! Koordynatorami akcji była p. Justyna Biskup i p. Beata Król


FOTO - for SP_Tyrawa - JB TEXT - JB
HTML code - Admin100-lecie urodzin Jana Pawła II

18.V.2020 to data szczególna, gdyż tego dnia obchodzimy 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji uczennice klasy VIII „a” wraz z koordynatorem p. Izabelą Wotą-Peciak przygotowały wirtualny apel oraz zapis najważniejszych momentów z życia Tego Wielkiego Polaka, a także coś, co wiąże się z Nim, a będzie niespodzianką dla osób uwielbiających słodkości. Zapraszamy do obejrzenia apelu oraz do poczytania ... .


100-lecie urodzin Jana Pawła II - - wirtualny apel

(w przypadku problemów z dźwiękiem proszę kliknąć prawym klawiszem na filmie
i użyć funkcji "Zapisz film video jako ..." po czym otworzyć go z fodera "Pobrane")


FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - IWP
HTML code - Admin


Samodzielnie szyjemy maseczki ...

Uczniowie klas 4-6 w ramach zdalnych lekcji Techniki oraz klasa siódma, wzięli udział w akcji szycia maseczek dla siebie i swojej rodziny. Ze względu na epidemię każdy z nas znalazł się w nadzwyczajnej sytuacji, gdzie musimy w szczególny sposób zadbać o nasze życie i zdrowie. Na lekcjach techniki uczniowie uczyli się szycia, poznali różne rodzaje ściegów co wykorzystali do wykonania maseczki. Uczniowie nadesłali zdjęcia gdzie zaprezentowali swoje maseczki. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji. Nauczycielka Techniki Renata Batorska.


FOTO - for SP_Tyrawa - RB TEXT - RB
HTML code - AdminMajowe dekoracje


FOTO - for SP_Tyrawa - RB TEXT - NoText
HTML code - AdminPowrót przedszkolaków do szkoły

11.05.2020 - w dniu dzisiejszym do szkoły przyszli nasi drodzy przedszkolacy. Rozpoczęła się nauka w 3 oddziałach. Dzieci świetnie odnalazły się w nowych warunkach, każde z nich przestrzega zasad bezpieczeństwa i dba o swoje zdrowie. Panie dbają o ciekawy program dnia, dzieci uczą się, bawią i zdobią swoje sale. Starszaki bardzo ucieszyły się z nowego dywanu, który jest przyjemny i słoneczny. Nareszcie!!! W szkole jest znowu gwarno i wesoło.


FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - LW
HTML code - Admin229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej nie uczestniczyliśmy w szkolnej akademii upamiętniającej to ważne wydarzenie z dziejów Polski. Pomimo to uczniowie klasy 3: Martyna, Michasia, Roksana, Laura, Błażej oraz Tomek postanowili uczcić tak ważne dla wszystkich Polaków święto i zapraszają do obejrzenia wirtualnego apelu.


FOTO - for SP_Tyrawa - NoFoTo TEXT - AmA
HTML code - Admin

"Oczarować widza" czyli Balladyna 2.0

Wykonawcy: Bożenka Kubik, Julia Kazibucka, Gabriela Biłas, Monika Bielańska, Aleksandra Jarocka, Wiktoria Wołoszyn, Karolina Pocałuń oraz Zuzanna Batorska.
Ponieważ od kilku tygodni nie możemy się spotykać i tradycjonalną metodą realizować założonych treści, postanowiliśmy w nietypowy sposób zaprezentować nas samych. Uczennice z klasy VIII „a” zorganizowały mały popis…
Historię rywalizacji uosabiającej dobro Aliny i okrutnej, opanowanej żądzą władzy Balladyny nie trzeba przypominać, szczególnie starszym uczniom, większość z nich powinna znać dzieło Juliusza Słowackiego. “Balladyna” to klasyczny dramat, w którym postaci świata rzeczywistego przeplatają się z magicznymi zjawami z baśni. Zanim nasz życie szkolne „stanęło na głowie”, zamierzaliśmy „pobawić się w teatr” i zaprezentować fragment tej tragedii. Jednak nie udało się…, zapewne już nie zdążymy tego zrobić, toteż dziewczęta z klasy VIII „a” wyeksponowały główne bohaterki tego utworu literackiego. Ich celem było oczarowanie – Was- widzów przepięknymi kostiumami i intrygującą pełną mroku i tajemniczości charakteryzacją. Obejrzyjcie zdjęcia, na których uczennice wcielają się w postaci sióstr z dramatu pt. „Balladyna” i zdecydujcie sami, czy podobają się Wam pomysły. Młodszych odbiorców informujemy, że wszystko, co widzicie na zdjęciach, i co wydaję się być straszne - jest tylko zabawą „w aktora”. Nie martwcie się, wszystkie uczennice na fotografiach są całe i zdrowe.

Pomysłodawca i koordynator: Izabela Wota-Peciak


FOTO - for SP_Tyrawa - 8_a_girls TEXT - IWP
HTML code - AdminSprzątanie świata... inaczej

W ramach zdalnego nauczania lekcji Techniki w naszej szkole odbył się projekt „Sprzątanie świata – moje okolice”. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Naszym uczniom zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. Uczniowie również stworzyli plakaty propagujące segregację śmieci oraz hasła nawołujące do dbania o naszą planetę. Jest to interesująca metoda pracy wychowawczej oraz wartościowy sposób na spędzenie wolnego czasu. Oto relacja z przebiegu akcji. Wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału, organizator Renata Batorska.

FOTO - for SP_Tyrawa - uczestnicy TEXT - RB
HTML code - AdminDzień Ziemi 2020

Uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi miał być przygotowany w tradycyjny sposób - nikt nie spodziewał się, że w dniu, w którym przypada święto nie będziemy w szkole, a nasza szkolna aktywność będzie miała formę zdalną - z wykorzystaniem Internetu. Grupa uczniów z klasy V wraz z wychowawcą p. Katarzyną Szadkowską postanowiła - dostosowując się do realiów zdalnego nauczania - przygotować apel wirtualnie. Zobaczcie, jak im się to udało ...TEXTAdmin
HTML code - Admin


Konkurs Wielkanocny

W ramach zdalnego nauczania w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą dekorację wiosenną lub wielkanocną dla wszystkich chętnych uczniów. Celem konkursu było rozwijanie u naszych uczniów zdolności manualnych, rozwijanie kreatywności dzieci, kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie wyobraźni plastycznej. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4 -6. Mogła to być najpiękniejsza ozdoba wielkanocna: baranek, pisanka wielkanocna, kartki świąteczne oraz najpiękniejszy stroik wielkanocny lub kompozycja wielkanocna. Prace zostały wykonane samodzielnie, techniką dowolną, według upodobań i umiejętności uczestnika. Laureaci konkursu przesłali zdjęcia swoich prac i zostali nagrodzeni dyplomami.

Kryteria oceny:

 • oryginalny pomysł; –
 • estetyka wykonania pracy; –
 • ogólny wyraz artystyczny; –
 • materiał użyty do wykonania pracy; –
 • zgodność pracy z założeniami konkursu; –
 • stopień trudności; –
 • technika wykonania; –
 • indywidualny charakter pracy.
Serdecznie dziękujemy za udziału w konkursie!!!

Organizator: mgr Renata BatorskaFOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - RB
HTML code - Admin
Dzień Kobiet 2020

Tegoroczny Dzień Kobiet miał nieco bardziej uroczysty charakter niż w ostatnich latach. Tym razem nie był to apel na szkolnym korytarzu, ale akademia na sali gimnastycznej z udziałem licznych gości. Uroczystość przygotowywaliśmy - klasa VIII - podobnie jak przez ostatnie dwa lata i od samego początku zastanawialiśmy się, jaką nadać jej formę ... . Rozważaliśmy różne możliwości, różne scenariusze, niektóre nawet wypróbowaliśmy (jak choćby pokaz mody w wykonaniu chłopaków :)
Ostatecznie zdecydowaliśmy się zaprezentować, jak wygląda miejsce kobiety we współczesnym świecie. Nie obyło się bez stałych punktów programu, takich jak konkurs z nagrodami :) czy występów wokalnych, w które w tym roku zaangażowała się cała szkolna społeczność.
Były oczywiście kwiaty, życzenia, ale przede wszystkim znakomita atmosfera i dużo dobrej zabawy. Szkoda, że to ostatni Dzień Kobiet organizowany przez naszą klasę ... .FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - MS
HTML code - Admin
Konkurs wiedzy o teatrze i przegląd teatralny "Kurtyna wyobraźni"

We wtorek 10 marca 2020 r. do Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku przyjechali uczniowie szkół podstawowych z powiatu leskiego i sanockiego, by uczestniczyć w XII edycji konkursu i przeglądu teatralnego "Kurtyna wyobraźni". Pod opieką pani Renaty Batorskiej klasa 7 przygotowała spektakl, który zdobył złotą statuetkę na przeglądzie a uczennica klasy 5 Ola zdobyła I – miejsce w konkursie wiedzy o teatrze.
W tym roku w naszym bieszczadzkim spotkaniu teatralnym wzięło udział 80 uczniów wraz z 12 nauczycielami ze szkół w Baligrodzie, Besku, Bukowsku, Dydni, Łukowem, Mchawie, Nowosielcach, Porażu, Średniej Wsi i Tyrawie Wołoskiej. Na początku dokładnie połowa uczestników udała się na piętro do sali kameralnej, by rozwiązać test konkursowy, który w tym roku dotyczył II części "Dziadów" Adama Mickiewicza. Po powrocie uczestników konkursu na salę widowiskową, rozpoczęły się występy szkolnych grup teatralnych. Na początku widzowie obejrzeli utwór najbliższy tematyce tegorocznego konkursu, czyli fragmenty II części "Dziadów" przygotowane przez uczniów z Nowosielec, następnie uczniowie z Baligrodu przedstawili spektakl zatytułowany "Kopciuszek nie całkiem na serio", uczniowie z Dydni fragmenty "Zemsty" Aleksandra Fredry, a uczniowie z Mchawy przedstawienie oparte na "Małym Księciu". Pod koniec uczniowie z Beska zagrali na Bum Bum Rurkach znane melodie, zaś ostatnim punktem przeglądu był nasz występ czyli uczniów z Tyrawy Wołoskiej, przedstawiliśmy zabawny spektakl pod tytułem "Między nami Jaskiniowcami".
Na zakończenie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie dyplomów, nagród książkowych oraz pamiątkowych statuetek. W kategorii klas IV-VI miejsce I wywalczyła Aleksandra Marciniuk z Tyrawy Wołoskiej. Nagrody laureatom wręczał osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Lesko pan Adam Snarski oraz Dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury pani Agnieszka Nanaszko. Na koniec pan Burmistrz pogratulował młodzieży wspaniałych występów oraz zamiłowania do teatru, który jest także jego wielką pasją, a potem z uśmiechem pozował do pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - RB
HTML code - Admin
Karty rowerowe 2020

Uczniowie klas piątej i szóstej zdobyli upragnione Karty Rowerowe. Pani Dyrektor Szkoły wręczyła karty uczniom, gratulując i życząc bezpiecznego korzystania z roweru w ruchu drogowym.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - RB
HTML code - Admin
Bal Karnawałowy 2020'

We wtorek 04.02.2020 odbył się coroczny bal karnawałowy organizowany przez Dyrektor szkoły p. Lucynę Wotę i Radę Rodziców.
W pierwszej części od godziny 12.00 do 15.00 bawiły się dzieci przedszkolne i uczniowie klas 1 - 3. Druga część od 15.00 do 20.00 była przeznaczona dla uczniów klas 4 – 8. Tradycyjnie zaprosiliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Dobrej. Nasi goście przyjechali wraz z opiekunami, dyrektor szkoły P. Anną Kornasiewicz oraz paniami z Rady Rodziców, które obdarowały nas pysznymi ciastami. Do tańca przygrywała nam zespól muzyczny naszego absolwenta Krystiana Mendofika Cover Band. Nad bezpieczeństwem w trakcie zabawy czuwali nasi wychowawcy. By w czasie zabawy nikt nie był głodny dbały nasze mamy z Rady Rodziców, które wcześnie zorganizowały zbiórkę funduszy od sponsorów.
Sponsorami i dobroczyńcami imprezy byli: Kierownictwo sklepu Centrum Delikatesy w Tyrawie Wołoskiej, p. Mariusz Duszczyński, p. Barbara Janiszewska, p. Henryk Biłas, P. Tomasz Biłas, p. Zenon Bodnar, p. Krzysztof Harabasz, p. Marcin Matuszewski, p Mariusz Biłas, p. Monika Jurcaba.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym SPONSOROM za dobre serduszko i życzymy Im dużo zdrowia. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim RODZICOM, którzy zaangażowali się w organizację naszego balu. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się doskonale.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - LW
HTML code - Admin
Dzień Babci i Dziadka 2020

W czwartek 30 stycznia w Szkole Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej świętowano Dzień Babci i Dziadka. Oprócz najważniejszych tego dnia gości: babć i dziadków, gościliśmy również Wójt Gminy Tyrawa Wołoska panią Teresę Brzeżawską- Juszczak, Sekretarza Gminy Tyrawa Wołoska pana Mariana Kurasza, Proboszcza Parafii ks. dr Jana Bobera, Kierownika Dziennego Domu Pobytu w Rakowej panią Annę Ziętek wraz z podopiecznymi, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Katarzynę Gibała. Część artystyczną koordynowała nauczycielka pani Krystyna Kwolek. Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać talenty wokalne, taneczne i aktorskie swoich wnucząt, bowiem w części artystycznej wystąpiły dzieci z trzech grup przedszkolnych, z trzech klas nauczania zintegrowanego, prezentując tańce, wiersze, piosenki, kolędy, skecz i uczniowie z klas najstarszych, którzy przedstawili "Jasełka". Po zakończonej części artystycznej Dyrektor Szkoły pani Lucyna Wota podziękowała uczniom za występ. Następnie głos zabrała uczestniczka Dziennego Domu Pobytu w Rakowej pani Bronisława Chabko, która podziękowała w imieniu całej grupy Seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Rakowej za zaproszenie na tę uroczystość do naszej szkoły. Potem wystąpiły panie z Zespołu Tanecznego w Tyrawie Wołoskiej, pani Maria Jasińska i pani Czesława Biłas, zaśpiewały przyśpiewkę o dziadkach, którą same ułożyły. Najserdeczniejsze życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich święta złożyła Wójt Gminy Tyrawy Wołoskiej Teresa Brzeżawska-Juszczak. Wszystkiego najlepszego oraz dużo zdrowia życzyli Seniorom Proboszcz Parafii Tyrawa Wołoska ks. Jan Bober i Dyrektor szkoły pani Lucyna Wota. Następnie zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek. Na babcie i dziadków czekała miła niespodzianka. Na stołach były dla nich prezenty przygotowane przez ich wnuków, upominek serduszko ze słodką niespodzianką. Wszyscy goście miło spędzili czas przy ciastku i herbatce, śpiewając wspólnie kolędy.FOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - KK
HTML code - Admin
Apel "Bezpieczne ferie"

Apel przygotowała klasa VII, na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Już niedługo rozpoczną się oczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Dla wszystkich to czas odpoczynku, zabaw z kolegami i beztroski. Asia i Nikola z klasy VII przypomniały, iż zimowe zajęcia i sporty są bardzo fajne, ale należy pamiętać, aby zachować bezpieczeństwo! Julia i Paweł mówili nam, że nawet w czasie zabawy musimy pamiętać o naszym bezpieczeństwie i o tym, że często będziemy bez opieki dorosłych, którzy w porę zwrócą nam uwagę i ostrzegą, że coś nam grozi. Uczniowie wysłuchali wiersza poetki pani Wandy Chotomskiej, która daje nam wskazówki jak przejść przez ulicę w wykonaniu Radka. Być może będziemy ferie spędzać poza domem, może wyjedziemy w góry, może do babci, cioci, a może będziemy je spędzać z kolegami w domu. Bez względu na to gdzie będziemy w czasie ferii, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych i naszego rozsądku.

Pamiętajmy, że pieszemu absolutnie nie wolno:
Wchodzić na jezdnię, gdy dla pieszych pali się czerwone światło;
Wbiegać na jezdnię;
Wchodzić na jezdnię bez upewnienia się, że w pobliżu nie ma nadjeżdżającego samochodu;
Wchodzić na jezdnię tuż przed nadjeżdżający samochód nawet na pasach;
Przechodzić przez jezdnię na zakrętach i w innych miejscach, gdzie nie widać dobrze drogi;
Wychodzić na jezdnię zza przeszkody ograniczającej kierowcom widoczność;
Zatrzymywać się albo zwalniać podczas przechodzenia przez jezdnię;
Rzucać różnymi przedmiotami w przejeżdżające pojazdy;
Bawić się w pobliżu drogi.


Po części artystycznej klasa VII zaprosiła reprezentantów klas III, V, VI, VIIIa i VIIIb do Qvizu o bezpiecznych feriach. Pytania zostały przygotowane z trzech dziedzin: Zdrowie, Bezpieczeństwo i Spoty zimowe. Reprezentanci klas losowali pytania od 1 do 10. Mogli także skorzystać z telefonu do klasy tak jak w teleturnieju Milionerzy. Gościem specjalnym oraz Jurorem naszego quizu był pan Hubert. Przywitaliśmy go brawami!!! Po skończonym turnieju wszyscy zostali obdarowani odblaskami od pani Dyrektor.

Przy okazji apelu zostały wręczone nagrody w konkursie "Ozdoba Świąteczna"

 • I nagrodę zdobyła Ola Mielnikiewicz
 • II nagrodę zdobyła Paulinka Górniak
 • III nagrodę zdobyła Zosia Górniak
 • Wyróżnienie zdobyła Maja Szpilewicz
Nagrody ufundowała pani Dyrektor Lucyna Wota.
Organizatorem konkursu i apelu była pani Renata Batorska.FOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - RB
HTML code - Admin


Bezpieczne ferie - spotkanie z Policjantami

Już od przyszłego tygodnia tj. 13 stycznia 2020 r. rozpoczną się ferie zimowe, które potrwają do 24 stycznia 2020 r. Będzie to czas wypoczynku i zabawy, tak bardzo wyczekiwany przez naszych uczniów. 9 stycznia naszą szkołę odwiedzili policjanci z KPP w Sanoku. Celem spotkania z uczniami był apel o rozwagę oraz unikanie zagrożeń jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Policjanci podczas spotkania z dziećmi podkreślili jak ważne jest rozsądne myślenie nawet podczas beztroskiej zabawy. Zwrócili uwagę na to, że pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne tj. rzeki czy jeziora, przypomnieli o konieczności dbania o prawidłowy ubiór i obowiązku noszenia elementów odblaskowych – zwłaszcza na terenach wiejskich – słabo oświetlonych światłem ulicznym.
Nasi goście stwierdzili, że bezpieczne ferie to również rozwaga podczas zabaw na śniegu. Przypomnieli, że należy pamiętać, że nie wolno zjeżdżać na nartach, sankach w miejscach sąsiadujących z drogami. Uczniom spędzającym ferie zimowe w domu przy komputerze policjanciprzypomnieli zasady obowiązujące w tzw. sieci. Przypomnieli o przepisach dotyczących RODO, o tym że nie wolno nikogo obrażać czy wyśmiewać. Prowadzący spotkanie przypomnieli również o tym, że uczniowie – zwłaszcza młodsi -powinni pamiętać, że nie wolno im rozmawiać z nieznajomymi osobami, nie wolno wsiadać z nimi do samochodu, otwierać drzwi – zwłaszcza gdy w domu są sami.
Spotkanie z p. dzielnicowymi przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze, dlatego uczniowie chętnie zadawali pytania. Na każde policjanci udzielili wyczerpującej odpowiedzi – za co serdecznie dziękujemy.FOTO - for SP_Tyrawa - Admin TEXT - BK
HTML code - AdminJasełka i Wigilia szkolna 2019

W naszej szkole okres świat Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Uczniowie, nauczyciele i goście gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. Dzieci ubierają choinkę i z niecierpliwością czekają na Jasełka Bożonarodzeniowe. Pod hasłem BÓG SIĘ RODZI w dniu 19 grudnia odbyło się wspólne spotkanie bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej. Oszaleli Anieli to tytuł przedstawienia - Jasełek, które zaprezentowali uczniowie klas VIII oraz VII przygotowywani przez p. Izabelę Wotę-Peciak. Był to spektakl wyjątkowy, ponieważ oparty przede wszystkim na ruchu scenicznym, gdzie gesty i mimika odgrywały największą rolę. Każda ze scen zakończona była kolędą. Wyśmienity efekt potęgowały zabawne teksty. Sceneria przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła widzów w klimat zbliżających się świąt.
Aktorzy wspaniale się spisali. Sztuka zaprezentowana przez uczniów klas starszych bardzo się spodobała społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom, którzy byli pod dużym wrażeniem, czego nie ukrywali. Artyści byli z siebie bardzo dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem. Na koniec programu artystycznego została odśpiewana pastorałka Gore Gwiazda Jezusowi przez czworo uczniów z klasy III, którzy wystąpili w tradycyjnych strojach ludowych. Złożyli oni również życzenia świąteczne dla zebranej społeczności. Do życzeń dołączyła się również Pani Dyrektor Lucyna Wota recytując piękny wiersz ks. Jana Twardowskiego oraz Pani Wójt Teresa Brzeżawska – Juszczak, na koniec głos zabrał także ks. Jan Bober. Następnie wszyscy zgromadzeni dzielili się dobrym słowem przy opłatku i poczęstunku.FOTO - for SP_Tyrawa - Admin TEXT - IW-P
HTML code - Admin
Konkurs recytatorski

Zuzanna Batorska - przygotowywana przez p. Izabelę Wotę–Peciak - w grudniu wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim im. Marii Konopnickiej w kategorii klas VII-VIII Szkoły Podstawowej.
Zuzia zadeklamowała wiersz "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej" Wisławy Szymborskiej i zdobyła I miejsce. Oczywiście otrzymała tez nagrodę stosowną do wygranej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.FOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - NoText
HTML code - Admin
Godzina Kodowania 2019

Trzynastego grudnia uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej (oraz grupa uczniów z klasy I) uczestniczyli w kolejnej edycji Godziny Kodowania - największego cyklicznego wydarzenia edukacyjnego na świecie, odbywającego się w tym roku po raz dziesiąty. Godzina Kodowania odbywa się corocznie w Tygodniu Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) - tradycyjnie jest to tydzień od 9 do 14 grudnia. W Polsce wydarzenia Godziny Kodowania organizowane są w szkołach i placówkach edukacyjnych od pięciu lat, w naszej Szkole odbyła się po raz czwarty. Od czterech lat na światowej mapie wydarzenia możecie znaleźć naszą Szkołę!

W tym roku na uczestników czekały zarówno znane już z wcześniejszych lat aktywności programistyczne z zakresu kodowania w systemie Blockly (m.in. cieszące się niesłabnącą popularnością Star Wars, kodowanie Z Anną i Elsą z Frozen, czy Flappy Bird) jak i zupełnie nowe - tegorocznym hitem wśród programistycznych zadań okazał się Minecraft (w czterech różnych zadaniach). Zupełną nowością jeżeli chodzi o sposób programowania okazało się Dance Party - programowaliśmy choreografię - układy taneczne dla grup złożonych z Baaardzo Dziwnych Tancerzy - koty, niedźwiedzie, leniwce i jednorożce to podstawowy skład grup tanecznych ... .

Zainteresowanie taką nauką programowania nie słabnie, czego dowodem jest zaangażowanie naszych uczniów w układaniu kodów, testowaniu ich oraz poszukiwaniu lepszych rozwiązań.

Sprawny przebieg Wydarzenia byłby niemożliwy bez udziału grupy uczennic i uczniów - na co dzień uczestników zajęć Koła Informatycznego - w tym szczególnym czasie zaś - wolontariuszy, zapewniających wsparcie młodszym koleżankom i kolegom podczas ich programistycznych zmagań. Ich wiedza, chęć pomocy i cierpliwość powodowały, że we wszystkich klasach i grupach zajęcia Hour of Code były dla wszystkich uczestników ciekawe, nikt nie zostawał sam ze swoim programistycznym problemem, zaś ilość otrzymanych certyfikatów Ukończenia Godziny Kodowania była w tym roku absolutnie rekordowa.

Warto również wspomnieć, że w bieżącym roku koordynatorem akcji Godzina Kodowania w Polsce jest prof. Maciej M. Sysło (Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki)FOTO - for SP_Tyrawa - Admin TEXT - Admin
HTML code - Admin
Spotkanie z podróżnikiemFOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - NoText
HTML code - Admin
Wycieczka klasy II do Muzeum Budownictwa Ludowego

2 grudnia klasa 2 uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej. Tym razem w planie wycieczki znalazł się park etnograficzny czyli Muzeum Budownictwa Ludowego (skansen) w Sanoku. W tym dniu niestety pogoda nie rozpieszczała, bo przywitała nas zimową aurą, ale wzbudziła radość w dzieciach. W takiej atmosferze zwiedzaliśmy skansen. Wszystko takie stare i jednocześnie nowe, bo pierwszy raz widziane! Ale to nie był koniec zdjęcia skansen.zipwycieczki. Czekało na nas jeszcze jedno zadanie. Samodzielne wykonanie własnej pizzy w Xawito! A później oczywiście degustacja. Niestety ostatniemu zadaniu nie wszyscy dali radę. Dlaczego?FOTO - for SP_Tyrawa - IK TEXT - IK
HTML code - Admin
Uroczysty apel - 101. rocznica odzyskania niepodległości

Święto Niepodległości uświadamia nam wszystkim, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Dzień 11 listopada przypomina nam o trudnej drodze, jaką przeszli Polacy, byśmy mogli cieszyć się dzisiaj tą wolnością.
W 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, 11 listopada 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej uczniowie naszej szkoły przedstawili przepiękną inscenizację o patriotycznym charakterze.
Ten sam program został przedstawiony także w szkole - 12 listopada. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Młodzi artyści z klas VIII przedstawili program artystyczny, który pozwolił nam przypomnieć sobie smutne dzieje Polaków, młodzieży pod zaborami, zakończone triumfalnie odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Scenariusz łączył w sobie scenki z historii oraz współczesności. Nie zabrakło wierszy, tekstów oraz pieśni wyjaśniających trudne dzieje naszej Ojczyzny. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu.

FOTO - for SP_Tyrawa - MB TEXT - MG
HTML code - Admin
101. rocznica odzyskania niepodległości

W Święto Niepodległości 11 listopada 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w uroczystościach z okazji 101. rocznicy odzyskania wolności przez Polaków. Naszym zadaniem było przygotowanie części artystycznej z tej okazji. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w mszy świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej przez ks. Jana Bobera naszego proboszcza i nauczyciela katechezy. Następnie udaliśmy się na plac pod kolumnami, gdzie w asyście pocztów sztandarowych Staży Pożarnej i Szkoły Podstawowej odśpiewaliśmy hymn państwowy.
Całość uroczystości uwieńczyła akademia wystawiona w GOK, a przygotowana przez uczniów klas ósmych pod kierownictwem nauczycielki Małgorzaty Gaber. Uczniowie dali przepiękny występ, którym zachwycili publiczność i otrzymali wiele gratulacji i pochwał. Dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie w tą patriotyczną uroczystość i uświetnienie tego dnia.

FOTO - for SP_Tyrawa - MB TEXT - LW
HTML code - Admin
Udział naszej Szkoły w akcji "Szkoła do hymnu"

8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 nasza Szkoła wzięła udział w akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Ponad 19 tyś. szkół, przedszkoli, placówek oświatowych, a także szkół polonijnych włączyło się w akcję "Szkoła do hymnu" i odśpiewało 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Także nasi uczniowie zaangażowali się w tę akcję, odśpiewali Hymn Narodowy w odświętnych strojach udekorowanych biało-czerwonymi kotylionami. Uroczystość uświetniła obecność Sztandaru Szkoły pod opieką pana Macieja Szadkowskiego oraz wystąpienie pani dyrektor Lucyny Woty. Koordynatorem akcji była pani Renata Batorska.

FOTO - for SP_Tyrawa - MB TEXT - RB
HTML code - Admin
Konkurs recytatorski "Cztery pory roku-Jesień” w grupie przedszkolnej 0 "B"

5 listopada 2019 roku w naszej grupie przedszkolnej odbyła się pierwsza edycja przedszkolnego konkursu recytatorskiego "Cztery pory roku - Jesień”. Organizatorem konkursu, który cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci, była pani Krystyna Kwolek. W konkursie udział wzięło 14 recytatorów z grupy 0 "B". Wiersze były ciekawe, humorystyczne i barwnie zaprezentowane. Jury w składzie:

Pani Krystyna Kwolek
Pani Justyna Biskup

wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce- Maja Dudka
II miejsce- Maja Żurek
III miejsce- Kacper Żurek

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych cyklach.
Wychowawca: mgr Krystyna KwolekFOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW KK
HTML code - Admin
Resuscytacja 2019

Kolejny rok, kiedy uczniowie z naszej szkoły brali udział w biciu rekordu, które polegało na jednoczesnym wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (30 uciśnięć klatki piersiowej i dwa wdechy). Całą akcję patronuje Fundacja WOŚP. Wydarzenie rozpoczęło się 16 października punktualnie o godzinie 12:00 i trwało pół godziny. W biciu rekordu brała udział klasa III pod opieką Pani Ireny Sroki i Pani Ireny Kowalczyk. Uczniowie z zaangażowaniem podobnie jak w poprzednim roku, podeszli do jakże trudnego zadania, wykonując czynności, które mogą uratować ludzkie życie.

FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - IS
HTML code - Admin
Apel "Dobre maniery"

Wierszem Jana Brzechwy pt. „Kwoka” klasa 2 rozpoczęła apel poświęcony grzeczności. Jeżeli ktoś uważnie wysłuchał słów wiersza to wie, że na pytanie „Czy ta kwoka proszę pana, była dobrze wychowana?” należy odpowiedzieć – NIE! Musimy się jednak zgodzić z jej słowami „grunt to dobre wychowanie”. No właśnie, co to jest dobre wychowanie? Savoir vivre, bon ton, kindersztuba, dobre maniery - to nic innego jak grzeczność, ogłada, kultura. Czy trudno być człowiekiem dobrze wychowanym?
Otóż nie! Wystarczy: widzieć ludzi dookoła siebie; zauważać, że są. Okazywać im sympatię i życzliwość. Starać się nie sprawiać kłopotów i przykrości. Prócz tego istnieją w naszym języku słowa, które powinny być ciągle używane : proszę , dziękuję, przepraszam. Pamiętajmy o nich!!!FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW IK
HTML code - Admin
Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

14 października świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy "Karta praw i obowiązków nauczyciela" 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, w kolejnej ustawie ("Karta nauczyciela"), nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty. Do dziś używa się zamiennie obu nazw - Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.

„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata…”

Pod takim hasłem w tym roku z okazji tego święta, 11 października 2019 r., odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy IV pod opieką wychowawcy Małgorzaty Jasińskiej. Następnie pani dyrektor Lucyna Wota podziękowała nauczycielom za pełną zaangażowania pracę z dziećmi i złożyła serdeczne życzenia. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły jeszcze raz składamy życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń, dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobistym.

FOTO - for SP_Tyrawa - MB TEXT - MJ
HTML code - Admin
Pasowanie klasy pierwszej

W czwartek 10 października odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy pierwszej. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: P. Wójt Teresa Brzeżawska- Juszczak, P. Dyrektor Lucyna Wota, ks. Sebastian Lasota oraz Rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne pod kierunkiem p. Jolanty Gibały i p. Justyny Biskup. Najważniejszym momentem tej uroczystości było złożenie przysięgi klasy I. Mianowania na ucznia klasy I dokonała p. Dyrektor Lucyna Wota. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej.
Na koniec uczniowie przyjeli liczne prezenty od zaproszonych gości. Były gratulacje oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci klasy I.

FOTO - for SP_Tyrawa - MB TEXT - For_WWW - JB
HTML code - Admin
Wycieczka do Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Birczańskie".

14 października grupa przedszkolna 0 "B" z wychowawczynią panią Krystyną Kwolek pojechała na wycieczkę do Nadleśnictwa Bircza, do Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Birczańskie". Wycieczka była zorganizowana w związku z realizowanymi treściami programowymi w przedszkolu "Poznajemy przyrodę". W Sali dydaktycznej dzieci oglądały eksponaty zwierząt i ptaków żyjących w lasach na naszym terenie. Leśnik opowiadał dzieciom o zachowaniu zwierząt i środowisku, w którym żyją, o pracy leśnika. Dzieci obejrzały różne wyroby z drewna i poznały narzędzia, którymi posługiwano się dawniej i dziś podczas prac leśnych przy pozyskiwaniu drewna. Dzieci obejrzały dwie bajki edukacyjne "Leśna wycieczka" i "Dzik Ryjo", z których dowiedziały się jak nie należy zachowywać się w lesie i jak pomagać zwierzętom. Na koniec dzieci ze swoją panią podziękowały panu leśniczemu za wspaniałą lekcję przyrody i wręczyły pamiątkowy upominek – stroik zrobiony z jesiennych materiałów przyrodniczych. Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji spowodowało, że dzieci wróciły z wycieczki zadowolone.

FOTO - for SP_Tyrawa - KK TEXT - For_WWW - KK
HTML code - Admin
Projekt "Badacze Pogranicza Wilczych Gór"

W ramach projektu dwie grupy uczniów z naszej szkoły wzięły udział w warsztatach przyrodniczych. Młodzi badacze mieli przyjemność poznawać tajniki życia lasu w towarzystwie "tropiciela", po raz pierwszy w czerwcu i po raz drugi we wrześniu. Podczas warsztatów, poprzez zabawy i konkursy uczniowie zgłębiali wiedzę przyrodniczą, uczyli się uważnie patrzeć i wsłuchiwać w odgłosy lasu.

FOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - For_WWW - RF
HTML code - Admin


BIEG GÓRNIKA – ROPIENKA 2019

W dniu 14.09.2019 w Ropience odbył się wspaniale zorganizowany bieg w kilku kategoriach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Reprezentanci Naszej szkoły wystąpili zarówno w kategorii chłopców , jak również dziewcząt. Tegoroczna edycja Biegu Górnika miała wspaniałą oprawę, elektroniczny - automatyczny pomiar czasu , bezpłatne pakiety startowe dla wszystkich uczestników, medale dla wszystkich którzy ukończyli bieg. Młodzi zawodnicy reprezentowali naszą szkołę na dystansach: 400, 800, oraz 1200 metrów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale wykazując wielkie zaangażowanie, wolę walki i niesamowitą ambicję. Lista uczestników biegu we wszystkich kategoriach to kilkudziesięciu zawodników na kategorię.

Naszą szkołę reprezentowali :

1. Kuczaj Emilia – 400m dziewcząt – 5 miejsce
2. Babina Rafał – 400m chłopców – 8 miejsce
3. Krupa Michał – 400m chłopców – 7 miejsce
4. Rogóż Paweł – 800m – 7 miejsce
5. Sarwa Kamil – 1200m – 6 miejsce
6. Sroka Oliwier – 1200m – 2 miejsce


Reprezentanci Naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze na tle szkół sportowych i zawodników na co dzień trenujących w klubach szczególnie z terenu Ustrzyk Dolnych. Najwyższą lokatę zajął Oliwier Sroka, który na dystansie 1200m uplasował się na 2- giej pozycji, wielkie gratulacje.

Dziękuję Paniom Dyrektor Lucynie Wota, oraz Bożenie Bobyk za pomoc w organizacji wyjazdu dzieci na tegoroczną edycję biegu, Lokalnej Grupie Działania "Zielone Bieszczady" za zaproszenie. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Biegu Górnika.

zobacz dyplomy zwycięzców!FOTO - for SP_Tyrawa - MB TEXT - For_WWW - MB
HTML code - Admin
Wybory do Samorządu Szkolnego

W dniu 13.09.2019 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący: Izabela Kwolek
Zastępca przewodniczącego: Arkadiusz Dudka
Sekretarz: Aleksandra Marciniuk i Aleksandra Mielnikiewicz
Gazetką szkolną będzie się zajmować: Julia Górniak


Tytuł opiekuna samorządu został przyznany p. Małgorzacie JasińskiejFOTO - for SP_Tyrawa - NoFoTo TEXT - MJ
HTML code - AdminIndywidualne Mistrzostwa Powiatu Sanockiego w Lekkiej Atletyce

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Sanockiego w Lekkiej Atletyce w kategorii dziewcząt i chłopców. W tegorocznej edycji Mistrzostw mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu naszego powiatu urodzeni w latach 2005 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Laura Konas – 100m
2. Zuzanna Batorska – 300m
3. Urszula Bilańska – 600m
4. Piotr Rogóż – 100m i sztafeta 4x100m
5. Patryk Antolak – 100m i sztafeta 4x100m
6. Maciej Krupa – 300m i sztafeta 4x100m
7. Oliwier Sroka – 1000m i sztafeta 4x100m
8. Kamil Sarwa – rzut oszczepem
9. Bartłomiej Ochenduszka – rzut dyskiem

Wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje za zaangażowanie, oraz wspaniałą postawę podczas zawodów. Szczególnie gratuluję jednak medalistom Kamilowi oraz Bartłomiejowi za zdobycie vice-mistrzostwa powiatu zarówno w rzucie oszczepem jak i dyskiem. Tradycyjnie bardzo dobrze zaprezentował się Oliwier zdobywając brązowy medal w silnie obsadzonym biegu na 1000m. Dobrze zaprezentowała się również sztafeta chłopców 4x100 zajmując piąte miejsce.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za piękną pełną wrażeń imprezę sportową. Do zobaczenia za rok.FOTO - for SP_Tyrawa - MB TEXT - For_WWW - MB
HTML code - Admin
Inauguracja Roku Szkolnego 2019-2020

2 września Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele oraz Dyrekcja naszej Szkoły spotkali się na uroczystej inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnnu państwowego pani Lucyna Wota, Dyrektor Szkoły powitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie ciepło witając tegorocznych pierwszoklasitów oraz uczniów klas ósmych, kończących w tym roku szkołę. W swoim wystąpieniu pani Dyrektor nawiązała do szczególnej - 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i związanej z tym ogólnopolskiej akcji "Przerwany marsz ...", następnie zaś oddała głos uczennicom klasy V, które przypomniały wszystkim, jak wyglądał tragiczny wrzesień 39'.
Po wystąpieniu klasy V ponownie głos zabrała pani Dyrektor, przedstawiając najważniejsze sprawy związane z organizacją nowego roku szkolnego, w tym przedstawiła Uczniom i Rodzicom tegorocznych wychowawców poszczególnych klas. Życzenia wysokich wyników w nauce dla uczniów i sukcesów w pracy dydaktycznej w nowym roku dla nauczycieli zakończyły wystąpienie pani Dyrektor, zas wyprowadzenie sztandaru zakończyło uroczystość. Uczniowie udali się następnie do klas na spotkanie z wychowawcami.FOTO - for SP_Tyrawa - Admin TEXT - For_WWW - KS
HTML code - Admin