Uroczyste zakończenie Roku Szkolego 2018-2019

W dniu 19 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Jest to ważny moment w życiu każdego ucznia. Nadszedł czas podsumowań wyników całorocznej pracy oraz sporządzenia bilansu sukcesów i porażek. Po mszy świętej wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej. Tegorocznymi gospodarzami uroczystości byli uczniowie klasy ósmej oraz ostatniej klasy gimnazjalnej. Klasy te ostatni raz wystąpili przed społecznością szkolną jako uczniowie Szkoły Podstawowej.
Po czynnościach związanych z wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, Pani Dyrektor Lucyna Wota powitała wszystkich przybyłych na niniejszą uroczystość. Głos zabrała również Pani Wójt Teresa Brzeżawska – Juszczak. Następnie Pani Dyrektor uhonorowała wyróżniających się w nauce i zachowaniu uczniów nagrodami książkowymi. Nagrodziła również absolwentów, którzy wykazali się wyjątkową aktywnością na rzecz szkoły i oddaną pracą w Samorządzie Uczniowskim. W dalszej części uroczystości został przedstawiony pożegnalny program artystyczny, który przygotowała klasa ósma wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Gaber. Absolwenci w sposób żartobliwy przedstawili najzabawniejsze momenty z okresu nauki w szkole podstawowej. Następnie wspólnie podziękowali za trud wychowania i za przygotowanie fundamentów do dalszego kształcenia oraz przeprosili za przysparzanie niepotrzebnych nerwów. Po wręczeniu kwiatów nauczycielom oraz pracownikom szkoły, absolwentów pożegnały klasy siódme. Uczniowie tych klas w imieniu swoim i młodszych kolegów życzyli powodzenia w dalszej drodze edukacji, a przede wszystkim zawierania szczerych przyjaźni. Zadedykowali piosenki i taniec a w dowód przyjaźni wręczyli skromny prezent. Było wiele wzruszeń, padło wiele ciepłych słów.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim obecnym udanego wypoczynku, a Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Gibała podziękowała w imieniu rodziców, szczególnie klasy ósmej i ostatniej klasy gimnazjalnej, za trud wychowania dzieci oraz współpracę, cierpliwość i wyrozumiałość. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do swoich sal, by otrzymać świadectwo.FOTO - for SP_Tyrawa - WEB_foto TEXT - For_WWW - MaG
HTML code - Admin
Wycieczka klasy VI

Pierwszy dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Energylandii, to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, po wyczerpującym dniu udaliśmy się do hotelu na odpoczynek. W drugim dniu zwiedzaliśmy Kraków: Uniwersytet Jagielloński, Wawel i Rynek z Sukiennicami. Atrakcji było co niemiara, dopisywały nam dobre humory oraz piękna pogoda!FOTO - for SP_Tyrawa - Admin TEXT - For_WWW - NoText
HTML code - Admin
Wycieczka do Zamościa

6 i 7 czerwca klasa VIIa spędziła na od dawna planowanej wycieczce do Zamościa. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11 i już po 20 minutach od przyjazdu wędrowaliśmy wraz z przewodnikiem po mieście, które nie bez powodu nazywane jest "Padwą Północy". Renesansowa zabudowa miasta w całości zaprojektowanego i wybudowanego zgodnie z wizją włoskiego architekta Bernardo Morando zachowała się po dzień dzisiejszy praktycznie niezmieniona. Poznawanie historii miasta i jego architektury obronnej wspomogła wielomedialna prezentacja-film, którą obejrzeliśmy w sali projekcyjnej w piwnicach Arsenału. Była również okazja, aby korzystając z zaawansowanych technologii dostępnych w jednym z muzeów wziąć udział w bitwie czołgów ... .

Zwiedziliśmy renesansową zamojską kolegiatę (dzisiaj katedrę), wędrowaliśmy podziemną trasą wewnątrz murów Fortu VII, zaś na umocnieniach fortu czwórka z nas została artylerzystami, co potwierdzają stosowne patenty, które otrzymali. Do dziś dzwoni nam w uszach po salwach armatnich, które oddali ... .

Po zwiedzaniu miasta i zakwaterowaniu w hotelu mieszczącym się w zabytkowej kamienicy tuż przy Rynku wybraliśmy się do Zamojskiego Centrum Kultury Filmowej, aby przez dwie godziny śledzić przygody Aladyna. Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem wzdłuż murów obronnych i wspólną kolacją w hotelu.

Drugi dzień naszej wycieczki to przede wszystkim wizyta w zamojskim ZOO i - oczywiście - zakupy w galerii "Twierdza". Wczesnym popołudniem wyjechaliśmy w powrotną podróż i o 18 wysiadaliśmy z autokaru pod szkołą. To była udana wycieczka ... .FOTO - for SP_Tyrawa - Admin TEXT - For_WWW - Admin
HTML code - Admin
Dzień Dziecka 2019

3 czerwca w naszej Szkole odbyły się obchody Dnia Dziecka. Wkrótce obszerna relacja ...FOTO - for SP_Tyrawa - MB TEXT - For_WWW - NoText
HTML code - Admin
Nasi LAUREACI OLIMPIADY

Otrzymaliśmy długo oczekiwane wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II. Udział w zmaganiach wzięli chętni uczniowie z klas: V, VI, VII a oraz VIII- łącznie 14 osób z naszej placówki.
Mamy jedną laureatkę tego konkursu, to Dominika Krzyżanowska, zdobyła 220 punktów, a co za tym idzie, uplasowała się na 11 miejscu w kraju. Dominice składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w olimpiadzie, dziękujemy i zapraszamy do podejmowania kolejnych wyzwań.

FOTO - IWP TEXT - IWP


HTML code - Admin
Dzień Matki w naszej Szkole

27 maja uczniowie naszej szkoły uczcili bardzo uroczyście najpiękniejsze święto – Dzień Matki. Uczniowie klasy czwartej przygotowali uroczystą akademię poświęconą i dedykowaną wszystkim Mamom. Piękne deklamacje, piosenki, występy taneczne klas 0-6 budziły wzruszenie i dumę z dzieci u obecnych Mam i zaproszonych gości.
Dużo radości i uśmiechów budziły także konkursy dla Mam przeprowadzone przez uczniów. Gorące życzenia wszystkim Mamom złożyli: Wójt Gminy pani Teresa Brzeżawską-Juszczak, Dyrektor Szkoły pani Lucyna Wota oraz ksiądz katecheta Sebastian Lasota. Po zakończonych występach i wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków wszystkie Mamy i obecni goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - KS
HTML code - AdminAPEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 7 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, wybrani uczniowie klasy VIII pod kierunkiem p. Małgorzaty Gaber przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość, która stała się krótką lekcją historii, przybliżyła wszystkim wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Recytowane wiersze oraz słowa Pani Dyrektor zachęciły do chwili refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, OJCZYZNA i PATRIOTYZM dla każdego z nas. Dodatkowym akcentem uroczystości były występy wokalne. Pieśni patriotyczne zaśpiewały: Martyna z klasy VIII - „Flaga”, Julia z klasy VIIa – „Witaj, Majowa Jutrzenko” oraz na zakończenie Weronika z klasy VIII – „Powrócisz tu”.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - MG
HTML code - Admin
Apel z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Z tej okazji odbył się apel, w którym wystąpili uczniowie kl 4. Przedstawili teatrzyk ekologiczny, którego celem było przybliżenie uczniom naszej szkoły problemów z zanieczyszczeniem środowiska. ZIEMIA byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my-ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmiecili, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie. Z wielką nadzieją patrzymy na ekologów, być może uda im się odwrócić zło, jakie zafundowała nam cywilizacja. Musimy, więc dołączyć do przyjaciół Ziemi i wspólnie z nimi walczyć o nasz dom. Dlatego też klasa 6 stworzyła gazetkę ścienną z hasłami ekologicznymi zachęcającymi do sortowania śmieci, zakładania filtrów, dbania o czystość wokół nas. Koordynatorem Dnia Ziemi była pani Renata Batorska.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - RB
HTML code - Admin
Konkurs plastyczny "Wielkanocna historyjka"

Klasa II ze Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej wzięła udział w konkursie plastycznym-Komiks pt. „Wielkanocna historyjka” organizowanym przez Sanocki Dom Kultury. Konkurs objęty był honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na konkurs zostało wysłane siedem prac, z czego dwie zostały nagrodzone:

  • II miejsce - Nathalie Śląski;
  • III miejsce - Martyna Mielnikiewicz

26.04.2019 roku odbyło się wręczenie nagród w Sanockim Domu Kultury.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - IS
HTML code - Admin
Stoły Wielkanocne

Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział jak co roku w rywalizacji o najpiękniejszy, najbardziej tradycyjny i najsmaczniejszy stół wielkanocny. Wszyscy starali się aby na stołach nie zabrakło żadnej z tradycyjnych potraw czy dodatków, a także elementów ozdobnych takich jak pisanki, cukrowe baranki czy też gałązki bukszpanu. Jury w składzie: ks. Sebastian Lasota, p. Danuta Dendura i p. Renata Fandrejewska, oceniało zarówno smak, wygląd potraw jak i estetykę stołu. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a jury miało niełatwy wybór. Po długich obradach postanowiono przyznać miejsca:

1 – ex aequo - klasa 4 i 6;
2 – klasa 5;
3 – klasa „0” BFOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - RF
HTML code - Admin
Podsumowanie akcji charytatywnej Nakarm Zwierzaka

Przełom marca i kwietnia 2019 roku był dla Szkolnego Klubu Wolontariatu pracowity, gdyż jego członkowie zorganizowali wraz z opiekunem, Izabela W. akcję charytatywną, której celem była zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska Wesoły Kundelek znajdującego się w Lesku. Zbiórka, po raz kolejny pokazała, że naszym wolontariuszom oraz wszystkim uczniom wspierającym akcję nie jest obojętny los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Cieszymy się i jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Zebraliśmy łącznie 238,5 kg pokarmu (karmy suchej oraz puszek), który w środę – 10 kwietnia 2019 roku odebrała przedstawicielka reprezentująca leskie schronisko.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt. Na wyjątkowe wyróżnienie zasługują uczniowie z klas starszych m.in. z VI, która nazbierała największą ilość karmy, tj. 60,5 kg, klasa VIII również ofiarowała ogromną ilość, bo aż 50 kilogramów pokarmu, klasa VII „a” postarała się, oddała 44 kg, pozostałe grupy także się zmobilizowały: klasa V zebrała 29,5kg, a uczniowie klasy VII „b” 20,5 kg. Klasa IV przyłączyła się do akcji z jednym kilogramem karmy.

Młodsze klasy również brały udział w naszych działaniach, zebrano:
- 13 kg karmy od klasy I
- 9,5 kg od klasy III
- 4,5 kg od klasy II

Uczniowie z trzech grup „O” oddali dla zwierzaków 6 kg pokarmu. Cieszymy się tak wielkim zaangażowaniem w nasz pomysł i już teraz myślimy o zorganizowaniu podobnej akcji w roku kolejnym.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - IW
HTML code - Admin
Apel z okazji Dnia Służby Zdrowia

Dnia 4 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki miejscowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w osobie Pani Czesławy Wołoszyn – szkolnej pielęgniarki oraz Pani Katarzyny Skoczyńskiej- lekarza dentysty . Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy szóstej pragnęli w humorystyczny sposób przedstawić odpowiedzialną i bardzo ważną dla każdego z nas pracę osób związanych ze służbą zdrowia. Po złożeniu życzeń przez Panią Dyrektor cała społeczność szkolna odśpiewała Sto lat chcąc w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za całoroczną opiekę medyczną.FOTO - for SP_Tyrawa - Admin TEXT - For_WWW - AMa
HTML code - Admin
Uczennica naszej Szkoły laureatką wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego

W piątek 5.04.2019 o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie laureatom Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów. Najlepsi germaniści w województwie! Uczennica klasy VII a Zuzanna Batorska, pod opieką pani Anny Marciniuk przygotowywała się do konkursu od początku roku szkolnego. Konkurs dotyczył nie tylko znajomości gramatyki i literatury języka niemieckiego ale również kultury, historii i społeczeństwa krajów niemieckojęzycznych. Etap finałowy miał formę testu składającego się z pytań wielokrotnego wyboru, tekstu z lukami oraz informacji o krajach niemieckojęzycznych w formie zadań wielokrotnego wyboru. W konkursie wzięło około 50 uczniów z całego województwa. Nasza uczennica zajęła II miejsce!

Wielkie gratulacje dla Zuzanny Batorskiej oraz podziękowanie dla pani Anny Marciniuk za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów!FOTO - for SP_Tyrawa - RB TEXT - For_WWW - RB
HTML code - Admin
Certyfikat Jakości Kształcenia

W innowacyjnym programie optymalizacji nauki słownictwa InstaLing w naszej szkole uczestniczą uczniowie klas siódmych, ósmej oraz trzeciej gimnazjum. Jest to już XI edycja. Z ogromną radością pragnę poinformować, że dzięki wytężonej pracy indywidualnej uczniów oraz ich zaangażowaniu na ręce nauczyciela języka niemieckiego przekazano Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia z języka niemieckiego. Otrzymanie takiego wyróżnienia wiąże się ze spełnieniem rygorystycznych kryteriów. Oprócz pracy nauczyciela jest to zasługa następujących uczniów: Wiktoria, Laura oraz Izabela z klasy VII b, Gabrysia, Bożenka, Karolina oraz Monika z klasy VIIa , a także Dominika, Kacper, Martyna, Oliwia oraz Paweł W. z klasy VIII. Serdecznie gratuluję i dziękuję za owocną współpracę.FOTO - for SP_Tyrawa - NoFoTo TEXT - For_WWW - AMa
HTML code - Admin
Pierwszy Dzień Wiosny 2019

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga Zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”

Takimi słowami rozpoczęło się 21 marca przedstawienie z okazji pierwszego dnia Wiosny, aktorami była klasa 4. Na korytarzu szkolnym spotkały się przedszkolaki i uczniowie klas I-VIII i III gimnazjum. Poprzez ubiór, śpiew, taniec wspólną zabawę mogliśmy wspólnie ogłosić nadejście wiosny.
Na zakończenie pojawiła się piosenka „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”, słowa piosenki Marka Grechuty. Kolejnym punktem programu był wiosenny spacer w kierunku centrum Tyrawy Wołoskiej i przemarsz nad rzekę gdzie mogliśmy spalić i rzucić Marzannę, w nurt rzeki Tyrawki. Mamy pewność, że Marzanna symbol Zimy odejdzie od nas i powróci kiedy przyjdzie na nią pora. Teraz czekamy tylko na ciepłe dni, na Wiosnę.FOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - For_WWW - MJ
HTML code - AdminPrzegląd Teatralny w BDK

Jak co roku uczestniczyliśmy w Przeglądzie Teatralnym w BDK Lesko. Mamy 11. już z kolei statuetkę! Wszystkich zachwycił nasz teatr wizji i ruchu do utworu Fryderyka Chopina "wiosenny walc". Oto fotorelacja z wydarzenia.FOTO - for SP_Tyrawa - RB TEXT - For_WWW - RB
HTML code - Admin
Dzień Kobiet 2019

Podobnie jak w poprzednim roku, uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowali uczniowie (nie obyło się też bez pomocy koleżanek) z klasy VII a. Tym razem do znanej społeczności szkolnej dwójki prowadzących dołączył trzeci kolega, przejmując na siebie część obowiązków. Były recytacje, prezentowano plany zdobycia serca koleżanki, przedstawiono wnikliwą analizę związków między żeńskimi imionami a cechami charakteru ... Jednym słowem - działo się. Jednak to nie recytacje i rozważania, jak spodobać się koleżance okazały się hitem wydarzenia - stał się nim quiz, w którym należało rozpoznać wizerunki znanych Pań. Cała szkolna społeczność zgromadzona na apelu z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w zabawie, od najstarszych do najmłodszych. Prowadzący z trudem nadążali z wręczaniem (cennych) nagród ...
Dodatkową atrakcją apelu był wokalny występ Julii, która przedstawiła dwa utwory, tematycznie związane z Dniem Kobiet. Uroczystość zakończyły życzenia od Samorządu Szkolnego dla wszystkich Pań oraz występ taneczny uczennic z klas IV i VI.FOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - For_WWW - Admin
HTML code - Admin
Z życzeniami w Dom Seniora

5 lutego po raz pierwszy w tym roku z życzeniami do seniorów z Domu Opieki Dziennej w Rakowej zawitały przedstawicielki Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunką p. Izabelą oraz Dyrektorem SP Lucyną Wotą. Przygotowałyśmy występ artystyczny, dziewczyny chciały poprzez taniec i śpiew pokazać jak ważną osobą w życiu każdego dziecka czy już dorosłego jest babcia i dziadek. Nie zabrakło też humorystycznych scenek dramowych. Uroczym konferansjerem naszej skromnej, ale pięknej uroczystości była Gabriela (kl.VIIa). Dominika (kl.VIII) wcieliła się rolę w zapominalskiej babci, a jej wnuczkę grała Bożenka (kl.VIIa), dziennikarką była Dorota (kl.VIII). Teksty śpiewanych przez Weronikę, Martynę i Julię piosenek przypomniały seniorom ich młody wiek. Muzyka oraz słowa utworów sprawiły, iż  Dziadkowie i Babcie zatańczyli w rytm śpiewając melodie ze swoich młodzieńczych lat. Szanowni Seniorzy kolejny raz udowodnili, że wiek nie ma znaczenia, ­ liczy się humor, uśmiech i doborowe towarzystwo, a wolontariuszki doszły do wniosku, że tacy widzowie są jak skarb: ciepli, wyrozumiali i bardzo wdzięczni za poświęcony Im czas. W ramach podziękowań po oficjalnej części zostałyśmy zaproszone przez pracowników Dziennego Domu Opieki na bardzo pyszne ciasteczko. Następnie dziewczęta zwiedzały ośrodek. Zachwycone, korzystały nawet z siłowni oraz relaksowały się na wodnym łóżku. Trudno było się pożegnać, ale niestety, co dobre szybko się kończy, zatem pojechałyśmy z powrotem do szkoły, wcześniej składając obietnice, że jeszcze wrócimy.FOTO - for SP_Tyrawa - IW TEXT - For_WWW - IW
HTML code - Admin
Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2019 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie wszystkich uczniów. Jak co roku nie zawiedli przybywając bardzo licznie. Gości powitała p. dyrektor Lucyna Wota składając życzenia wszystkim seniorom i wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie. Życzenia złożył seniorom również ks. Jan Bober oraz przybyły na uroczystość przedstawiciel organu prowadzącego, sekretarz gminy p. Marian Kurasz. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 0 – 5 wraz z wychowawcami, pod czujnym okiem p.Barbary Kijek, a zakończyła się ona wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. Całość imprezy została uświetniona słodkim poczęstunkiem przy kawie i herbacie, o który zadbała Rada Rodziców jak zwykle czynnie włączająca się w organizację uroczystości szkolnych. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - RF
HTML code - AdminKarnawał 2019

Tegoroczny już 12 w serii Bal karnawałowy odbył się 30 stycznia na sali gimnastycznej pod hasłem „Pantoflobal”. Z tytułu zmiany miejsca dyrektor szkoły ogłosiła, iż wszyscy powinni mięć na zmianę obuwie. Dodatkowo zaproponowała konkurs na najładniej ozdobione pantofelki. Impreza została zorganizowana przez Radę Rodziców i panią dyrektor Lucynę Wota. Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli, mieli przyjemność bawić się przy muzyce zespołu „Cover - Band”. Zabawa podzielona była na dwie tury – dla dzieci młodszych w godzinach wcześniejszych i dla uczniów klas starszych, którzy bawili się od godziny 15-tej. Na zabawę taneczną przybyło wielu chętnych. Mieliśmy również przyjemność gościć uczniów wraz z opiekunami i przedstawicielami Rady Rodziców zaprzyjaźnionej szkoły w Dobrej. Mamy z Dobrej obdarowały nas domowymi wypiekami i łakociami. Dzięki hojności sponsorów i zaangażowaniu Pań z Rady Rodziców uczniowie mieli poczęstunek, słodycze i napoje. Sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową. Dzieci przebrane były za postacie z bajek i filmów z dumą prezentowały oryginalne stroje. Wszyscy bawili się świetnie, chętnie uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Dodatkowo skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. W przerwie rozstrzygnięto konkurs i przyznano nagrody za najpiękniej ozdobione pantofle. Zabawa była wyśmienita, aż żal było wracać do domów.FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - LW
HTML code - Admin
Wszystkie Kolory Świata

W ramach działań SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU w listopadzie 2018 roku nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do akcji Wszystkie Kolory Świata organizowanej przez UNICEF Polska. Tegoroczna odsłona projektu jest jego piątą edycją. Poprzez akcję Wszystkie Kolory Świata organizatorzy chcieli uzmysłowić dzieciom, że pomaganie jest przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami, a dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.
W zakresie akcji chętni uczniowie z klas od I do VIII przygotowywali specjalną charytatywną, szmacianą laleczkę UNICEF, która jest symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcieli udzielić swoim rówieśnikom na całym świecie. Dzieci same wybrały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój oraz imię i wiek, a dane umieściły w specjalnym akcie urodzenia. W akcję zaangażowali się rodzice, dziadkowie i opiekunowie uczniów. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstało aż 68 szmacianych dzieł sztuki.
Na podsumowanie projektu Wszystkich Kolorów Świata uszyte laleczki zostały wystawione przez uczniów z SKW na dolnym korytarzu szkolnym, by przez kilka tygodni każdy mógł je podziwiać.
Następnie twórcy laleczek zaprezentowali wykonane przez siebie dzieła najbliższym, przyjaciołom oraz sąsiadom i szukali wśród nich opiekunów. Patronami szmacianych dzieł sztuki zostali także niektórzy nauczyciele, dyrektor placówki, kilkoro pracowników Urzędu Gminy Tyrawa Wołoska, pracownicy obsługi szkoły oraz personel z Gminnego Ośrodka Zdrowia. Dzięki zaangażowaniu uczestników akcji wszystkie lalki znalazły opiekunów. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.
ŁĄCZNA KWOTA JAKĄ UDAŁO SIĘ UZYSKAĆ TO AŻ 1880 zł !!!
DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wspierali naszą akcję, poświęcili czas i tym, którzy zostali bardzo hojnymi opiekunami naszych tworów. W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu chcę wyrazić nadzieje, że zaraziliście się chęcią pomagania i będziemy mogli podejmować więcej tego typu działań.FOTO - for SP_Tyrawa - IW TEXT - For_WWW - IW
HTML code - Admin
Jasełka i szkolna Wigilia 2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt oraz 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie naszej Szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej szopkę w Betlejem, młodzi aktorzy z klasy szóstej przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współcześni przedstawiciele polskiej społeczności. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu naszej solistki Weroniki oraz Asi i gitarzystki Martyny, uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. W naszych Jasełkach pojawili się również roztańczeni Górale oraz Aniołowie w specjalnie zaprojektowanych świetlistych skrzydłach, tańcząc do utworu Fryderyka Chopina. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i zaproszonych gości pani Wójt Gminy Tyrawa Wołoska oraz pana Sekretarza Gminy.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Lucyna Wota, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii ks. Jan Bober oraz ks. Sebastian, życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród zaproszonych gości była również przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i degustowali wigilijne potrawy.

Wszystkim życzymy radosnych świąt i powodzenia w Nowym Roku 2019!

Jasełka zostały przygotowane przez p. Renatę Batorską, dekoracje p. Justyna Biskup. Jasełka w były również wystawione w "Dziennym Domu Pobytu" w Rakowej.


FOTO - for SP_Tyrawa - Admin TEXT - RB
HTML code - Admin
Warsztaty Bożonarodzeniowe klas IV - VIII

Dnia 17 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Pani Elżbieta Dytko, mama naszego przedszkolaka przyjęła zaproszenie dyrektor szkoły i przeprowadziła zajęcia dla 2 grup wiekowych. Uczniowie mieli możliwość malowania bombek choinkowych. Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł na dobre w naszej szkole. Każdy mógł spróbować odkryć swoje talenty plastyczne. Uczestnicy warsztatów artystycznych wykazali się niezwykłą kreatywnością. Bombki ozdobiły nasze szkole choinki. Wyrażamy wielką wdzięczność p. Eli Dytko za zaangażowanie i poświęcony nam czas.


FOTO - for SP_Tyrawa - TEXT - For_WWW - LW
HTML code - Admin
Warsztaty Bożonarodzeniowe klasy "0"

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł już w szkole w Tyrawie Wołoskiej. W miłej atmosferze odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe w grupie przedszkolnej 0 B. Po zaprezentowaniu piosenki zimowej dzieci wraz z rodzicami zabrały się do pracy. Rodzice przedszkolaków odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Dzieci wraz z rodzicami zrobiły piękne bombki oraz ozdoby na choinkę w postaci gwiazdek z patyczków po lodach, które z pewnością będą wspaniałą dekoracją w domach.W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku ozdoby i dekoracje świąteczne. Bardzo nam miło, że chcecie u nas spędzać przedświąteczny czas. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie.


FOTO - for SP_Tyrawa - BKR TEXT - For_WWW - BKR
HTML code - Admin
Mikołajki klasowe 2018

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. Panuje szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. W tym roku dotarł on do szkoły w kilku odsłonach z workiem pełnym słodkości i zabawek, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Nie zostali pominięci również dorośli, zarówno nauczyciele, pracownicy obsługi i przedstawiciele organu prowadzącego.


FOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - For_WWW - RF
HTML code - Admin
Mikołajki najmłodszych 2018

Do najmłodszych uczniów naszej szkoły, w tym roku przybył wyjątkowy Mikołaj wraz z pomocnikami. Atrakcji było co nie miara: konkursy, tańce, piosenki, padający śnieg, a nawet deszcz cukierków. Na koniec każde z dzieci osobiście otrzymało paczkę z prezentami od Świętego Mikołaja.


FOTO - for SP_Tyrawa - RF TEXT - RF
HTML code - Admin
Wyjazd do teatru

3 grudnia 2018 roku pięćdziesięcioro uczniów Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej wzięło udział w wyjedzie do teatru. Wyjazd ten miał charakter edukacyjny. Sztuka jaką obejrzeliśmy nosiła tytuł „Skąd nasz ród”. Całe przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, szkoda tylko, że nikt z nas nie wystąpił na scenie wspólnie z aktorami. Mieliśmy jednak okazję poprosić o autografy występujących artystów. W dobrych humorach i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas lekcje. Bardzo lubimy takie atrakcje i chętnie znów wybierzemy się do teatru.

FOTO - BK TEXT - BK
HTML code - Admin
Mikołajkowa wycieczka klasy VI

6 grudnia wybraliśmy się z naszą wychowawczynią p. Renatą Batorską do naszego miasta wojewódzkiego Rzeszowa. Tym razem zwiedziliśmy najnowocześniejsze obiekty w naszym województwie G2A Arena i Port Lotniczy Jasionka. W G2A Arena odbywały się targi ekologicznej żywności . Próbowaliśmy polskich tradycyjnych potraw jak i ekologicznej żywności z innych krajów. Bardzo miło wspominamy stoisko chińskie, zostaliśmy zaproszeni do degustacji orientalnych smakołyków i wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Następnie zwiedziliśmy lotnisko Jasionka, miejsce odpraw lotniczych jak i płytę lotniska. Po zwiedzaniu nasza klasa udała się na posiłek do galerii Millenium oraz do Fly Parc czyli parku trampolin! Było Super! Oto kilka zdjęć z naszej wycieczki, zapraszamy do oglądania!

FOTO - RB TEXT - RB
HTML code - Admin
Wycieczka klasy V

23 listopada 2018 roku klasa piąta Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej wzięła udział w klasowej wycieczce. Wyjechaliśmy ze szkoły o godzinie 9:30 i w pierwszej kolejności udaliśmy się do muzeum historycznego w Sanoku, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji historycznej. Oprócz wykładu oglądaliśmy różne eksponaty znalezione na terenie gminy Tyrawa Wołoska i wystawę broni. Następnie wyruszyliśmy do Rzeszowa. Pierwszą atrakcją była gra w kręgielni, gdzie mistrzynią okazała się Dominika – była niepokonana. Następnie figlowaliśmy we flypark-u. Przyznajemy, że było zabawnie, ale też męcząco. Dlatego spacer w galerii Milenium okazał się bardzo potrzebnym wypoczynkiem.
Ostatnim punktem wycieczki było oglądanie filmu pt. „Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindenwalda.” w multikinie. Film był bardzo ciekawy ale niestety trzeba było samodzielnie czytać – już wiemy jak ważna jest umiejętność szybkiego czytania. Droga powrotna minęła szybko bo umilaliśmy sobie powrót śpiewem. Bardzo chętnie pojedziemy na kolejną tak fajną wycieczkę.

FOTO - BK TEXT - BK
HTML code - Admin
Andrzejki Najmłodszych

29 listopada w oddziałach przedszkolnych 0 A i 0 B zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń, ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki u nas to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą trzech filiżanek, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. Mamy nadzieję, że będziemy go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.

FOTO - soon TEXT - BKR
HTML code - Admin
11 listopada - Uroczysta Akademia w GOK

11 listopada w ramach gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły przedstawili patriotyczną inscenizację. Tegoroczne obchody rozpoczęto mszą świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Bober w intencji ojczyzny. Po mszy świętej wszyscy zgromadzili się na dolnej sali Gminnego Ośrodka Kultury, a tam wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Następnie została przedstawiona wieczornica w wykonaniu naszych uczniów pod kierunkiem p. Małgorzaty Gaber. Po występie tym odbył się koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Zespołu Wokalno – Tanecznego Tyrawa Wołoska.

FOTO - MB TEXT - MaG
HTML code - Admin
Dla Niepodległej - uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego

Uczniowie naszej szkoły przyjęli zaproszenie Minister Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN i przyłączyli się do świętowania DNIA DLA NIEPODLEGŁEJ i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W dniu 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 razem z uczniami innych szkół w Polsce śpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego” i biliśmy Rekord dla Niepodległej. W tym uroczystym śpiewaniu towarzyszyła nam przewodnicząca rady rodziców p. Katarzyna Gibała oraz nasi nauczyciele i pracownicy szkoły. Hymn zabrzmiał pięknie i donośnie tak, że wielu z nas wzruszyło się.

FOTO - MB TEXT - LW
HTML code - Admin
Żywa lekcja historii

W czwartek 31 października w naszej szkole gościła grupa „Reconstruckto”, która propaguje historię eksperymentalną. Celem spotkania było przybliżenie uczniom wielu ciekawych faktów historycznych na temat powstań narodowych oraz I wojny światowej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ówczesną broń, przymierzyć historyczne stroje wcielając się w role żołnierzy, kosynierów oraz wojennych sanitariuszy. Po pokazie uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska rekwizytom wykorzystanym podczas pokazu. Była to wspaniała i żywa lekcja historii, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród wszystkich uczniów. Dowiodła również, że historia wcale nie musi być nudna, a ciekawa i pasjonująca.

FOTO - NoFoTo TEXT - MaG
HTML code - Admin
Pasowanie Pierwszoklasistów

25 października najmłodsi zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej. Pasowanie klasy pierwszej po raz pierwszy odbyło się na sali gimnastycznej, a uczestniczyli w nim rodzice oraz zaproszeni goście: pani dyrektor Lucyna Wota, ksiądz proboszcz Jan Bober. Niestety w tym roku nie zaszczycił nas swoją obecnością pan wójt Jan Chowaniec. Po oficjalnym przywitaniu gości przez rodzica panią Renatę Nechman-Miarecką, nastąpiła część artystyczna w wykonaniu pierwszoklasistów. W rolę króla, królowej i gwardzisty wcielili się uczniowie klasy czwartej: Kinga, Ola i Filip, którzy sprawdzali czy dzieciaki mogą uzyskać "ucznia miano"! Po wykonaniu wszystkich zadań "majestat królewski" stwierdził, iż szkraby mogą być pasowane na uczniów. Ceremonii tej dokonała pani dyrektor.
W części końcowej głos zabrała pani dyrektor i ksiądz, który wspominał swoje pasowanie. Następnie najmłodsi otrzymali gratulacje i wspaniałe upominki, a całą uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. >br> Pierwszoklasistom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!

FOTO - KK TEXT - IK
HTML code - Admin
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Co roku 16 października w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca odbywa się akcja prowadzenia resuscytacji. Nasza szkoła w wydarzeniu tym bierze udział nieprzerwanie od 2013 roku, czyli od początku wprowadzenia tej akcji! Całe wydarzenie trwało 35 minut od godziny 12.00 do 12.35 i polegało na wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na jak największej liczbie fantomów. Niestety resuscytacji dokonywaliśmy tylko na trzech fantomach, ponieważ po tylu latach fantomy po prostu zużyły się. W tym roku szkolnym w wydarzeniu brała udział klasa druga. Uczniowie mieli do wykonania co najmniej 5 cykli (30 uciśnięć i 2 wdechy). I tak wspólnie z innymi szkołami i instytucjami w całej Polsce nasi uczniowie starali się podołać, temu jakże trudnemu zadaniu. Nie jest to sprawa ani łatwa ani błaha, bo ratująca czyjeś życie!
Akcję przygotowała i przeprowadziła p. Irena Kowalczyk. Zdjęciami i nagraniem filmu, który został przesłany do WOŚP zajął się p. Kazimierz Kociszewski.
Dziękujemy dzieciom za ich wysiłek!

FOTO - KK TEXT - IK
HTML code - Admin
Ogłoszenie wyników - Konkurs na logo Szkolnego Klubu Wolontariatu

Niezmiernie miło mi poinformować, że Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę w konkursie na logo SKW. Zwycięska praca, która stanie się oficjalnym znakiem Szkolnego Klubu Wolontariatu jest autorstwa Oliwii Kazibuckiej, uczennicy klasy VIII.
Miejsce drugie zajęło logo Bożenki Kubik z klasy VIIa, trzecie – Pawła Wołoszyna z klasy VIII.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i pomysłów w realizacji własnych wizji i życzymy innych sukcesów.

FOTO - IW TEXT - IW


HTML code - Admin
Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15.10.2018 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy VII„a”, którzy byli w tym roku odpowiedzialni za organizację tej imprezy. Gabriela przywitała wszystkich zebranych. Następnie młodzi artyści piosenką i zabawnymi scenkami z życia pracowników szkoły uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Celem programu artystycznego było wywołanie uśmiechu na twarzach nauczycieli i pracowników placówki. W krzywym zwierciadle ukazaliśmy trudy dnia codziennego naszych belfrów.
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienną pracę nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał kwiatka w dowód wdzięczności uczniów.
Na zakończenie głoś zabrały, P. Dyrektor Lucyna Wota oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Katarzyna Gibała, obie mówiły o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowały za zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pani K. Gibała wręczyła także bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor. Następnie wszyscy pracownicy szkoły udali się na poczęstunek.

W imieniu Dyrekcji oraz Nauczycieli szkoły podstawowej składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zaangażowanie w organizację słodkiego poczęstunku.

FOTO - NoFoTo TEXT - IW
HTML code - Admin
Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków, już na stałe zagościł w kalendarzu imprez szkolnych Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej. W tym roku społeczność szkolna miała okazję zaprezentować swoje umiejętności w quizie dotyczącym wiedzy o krajach Europejskich. Każdy typowany przez klasę przedstawiciel musiał odpowiedzieć na wylosowane pytania. W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zdobył Tymoteusz Biłas, w kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zdobył Arkadiusz Dudka, natomiast w kategorii klas 7,8 i III gimnazjum pierwsze miejsce przyznano Zuzannie Batorskiej. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki oraz dyplomy. Dodatkowo jako element obchodów Dnia Języków Obcych odbył się konkurs na najlepszy plakat promujący ten dzień. W tym dniu również członkowie Samorządu Uczniowskiego pokazali się w czapkach przedstawiających różne narodowości. Wszyscy dobrze się bawili.


FOTO - AB TEXT - AB
HTML code - Admin
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

12 września w Szkole Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz na opiekuna SU zorganizowane przez poprzedniego opiekuna p. Annę Bobak. Każda klasa wytypowała trzech kandydatów spośród uczniów. Na karcie do głosowania każdy wyborca mógł skreślić jednego kandydata.
W roku szkolnym 2018/2019 w Samorządzie Szkolnym zasiadać będą:

Aleksandra Marciniuk
Julia Jasińska
Daniel Król
Patryk Antolak
Martyna Kwolek
Łukasz Nitka

Opiekunem Samorządu została wybrana p. Anna Bobak

FOTO - NoFoTo TEXT - AB
HTML code - Admin
Inauguracja Roku Szkolnego 2018-2019

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się 3 września uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Tyrawie Wołoskiej, w której udział wzięła pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Następnie wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, gdzie na szkolnym korytarzu miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.
Zebranych przywitał swoją obecnością Poczet Sztandarowy, po czym odśpiewano hymn państwowy. Uczniowie klasy piątej i ósmej pod opieką p. Barbary Kijek przedstawili krótką część artystyczną, którą pożegnali wakacje i ogłosili inaugurację nowego roku szkolnego. Następnie głos zabrała pani dyrektor, mgr Lucyna Wota, która uroczyście powitała zgromadzonych nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do gimnazjalistów i ósmoklasistów, życząc im efektywnej pracy i doskonale zdanych egzaminów końcowych, decydujących o wyborze przyszłej szkoły średniej i dalszej drogi życiowej. Swoją uwagę skierowała również do pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w murach szkoły. Pani dyrektor podkreśliła, by rozwijali tu swoje zainteresowania, przeżyli wiele przyjemnych chwil, spotkali przyjaciół oraz zgłębiali wiedzę i umiejętności wykorzystywane na dalszym etapie kształcenia. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzyła owocnej pracy, wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.
Po krótkich ogłoszeniach organizacyjnych odprowadzono Sztandar. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klasopracowni, uważając rok szkolny 2018/2019 za rozpoczęty.

FOTO - MB TEXT - BK
HTML code - Admin