Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015-2016

W piątek 24 czerwca zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2015-2016. Od 27 czerwca zaczynamy - uczniowie i nauczyciele - oczekiwane wakacje. Dla trzeciokasistów gimnazjum była to ostatnia uroczystość w której wzięli udział jako uczniowie Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej, szóstoklasiści zaś pierwszego września pojawią się w szkole już jako uczniowie pierwszej klasy gimnazjum.
Zanim zaczniemy korzystac z uroków lata i wakacyjnego wolnego czasu, przypomnijmy sobie, jak wyglądała uroczystość zakończenia roku zorganizowana po raz pierwszy wspólnie przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej.FOTO - Admin TEXT - Admin
HTML code - Admin


Rajd rowerowy Gimnazjalistów

W piątek 17 czerwca odbył się rajd rowerowy im. Ks. prałata Bronisława Szewca na trasie Tyrawa Wołoska – Kalwaria Pacławska – Tyrawa Wołoska. Wzięło w nim udział 8 uczniów naszego Gimnazjum pod opieka pana Mariusza Bochnowskiego i ks. Łukasza Buczka. Rajd miał na celu przypomnieć i uczcić pamięci długoletniego proboszcza naszej parafii ks. Prałata Bronisława Szewca, który był miłośnikiem jazdy na rowerze a jego ukochanym miejscem, które lubił odwiedzać, był cel naszego rajdu: sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Rajd rowerowy dał uczestnikom okazję przeżycia pięknego doświadczenia pielgrzymki rowerowej. Rozpoczął się spotkaniem w kościele i uroczystym błogosławieństwem, którego udzielił uczestnikom rajdu ks. proboszcz Jan Bober. W sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej uczestniczyliśmy w Mszy św. przy cudownym obrazie Matki Bożej Kalwaryjskiej i przeszliśmy Bramą Miłosierdzia. Dodatkową atrakcją było to że, uczestnicy rajdu ustanowili nowy rekord szkoły w dystansie przebytym na rowerze jednego dnia, tj. dystans 101 km. Uczestnikom gratulujemy! Uczniów naszego Gimnazjum zapraszamy by w przyszłym roku wzięli udział w tym pięknym wydarzeniu.

FOTO - MB TEXT - ŁB
HTML code - Admin


Uczniowie szkoły podstawowej zdobywają Kartę Rowerową

Uczniowie szkoły podstawowej po raz kolejny przystąpili do egzaminu na Kartę Rowerową. Odpowiedzialna za przebieg egzaminu była Pani Renata Batorska. Egzamin składał się z dwóch części:

I teoretycznej – sprawdzającej znajomość przepisów ruchu drogowego
II praktycznej – dotyczącej obsługi technicznej roweru oraz umiejętność jazdy na rowerze z zachowaniem bezpieczeństwa

  Do egzaminu na kartę rowerową przystąpili wszyscy uczniowie z klas czwartych. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było pozytywne zaliczenie testu z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Część teoretyczną zaliczyli wszyscy uczniowie, następnie przystąpili do egzaminu praktycznego i ukończyli go z wynikiem pozytywnym.

FOTO - RB TEXT - RB
HTML code - Admin


Szkolny konkurs "Historia i współczesność Gminy Tyrawa Wołoska"

W środę 1 czerwca w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu "Historia i współczesność Gminy Tyrawa Wołoska". Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Wójt Gminy Tyrawa Wołoska, Jan Chowaniec. W tym roku uczniowie mierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi historii miejscowości położonych na terenie gminy oraz zasadami funkcjonowania samorządu lokalnego. Uczestnicy konkursu wykonali również filmy lub prezentacje przedstawiające naszą gminę. W turnieju wzięło udział sześć drużyn dwuosobowych. Oto wyniki:

 1. Miejsce: Wiktoria Miarecka i Michał Kwolek
 2. Miejsce: Amelia Kowalczyk i Gabriela Gibała
 3. Miejsce : Alicja i Mateusz Harabasz

Nagrodą za udział w konkursie i osiągnięcie wysokich wyników jest wycieczka do ENERGYLANDII w Zatorze, która odbędzie się dzięki wsparciu i pomocy Pana Wójta Gminy Tyrawa Wołoska.

FOTO - MB TEXT - MB
HTML code - Admin


Dzień Dziecka w Zespole Szkół

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dnia dziecka 2016!FOTO - ZS_for_WEB TEXT - NoText
HTML code - Admin


Dzień Matki 2016

Od wielu lat w naszej szkole uroczyście obchodzony jest Dzień Matki. W tym roku również nie zabrakło uścisków i uśmiechów. 25 maja uczniowie wystąpili na scenie z serdecznymi życzeniami. Uczniowie - pod przewodnictwem Izabeli Woty-Zięby i p. Ireny Sroki- przedstawili scenki, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Podczas występów niejednej mamie "zakręciła się” łezka w oku.
Te krótkie chwile spędzone w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno dla Mam – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech oraz uczniów, których trud i zaangażowanie zostały tak miło i szczerze przyjęte.

FOTO - TEXT - IWZ
HTML code - Admin


Dzień Matki w klasach "0"

Galeria zdjęć z uroczystości przygotowanej przez najmłodszych członków szkolnej społeczności!

FOTO - TEXT -
HTML code - Admin


Zlot szkół im. Marii Konopnickiej

20 maja delegacja z naszej szkoły, tj. pani Renta Fandrejewska i pani Izabela Wota-Zięba wraz z uczniami Bożenką Kubik, Laurą Konas oraz Danielem Królem wyjechała do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie, gdzie obchodzono uroczystość z okazji urodzin patronki.
Byliśmy honorowymi gośćmi z oczywistego względu, nosimy przecież to samo imię, co zaprzyjaźniona szkoła w Krośnie. Oprócz Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej na zaproszenie odpowiedziało siedem placówek z Podkarpacia i Małopolski. Uroczystość zaczęła się bardzo podniośle od wprowadzenia sztandarów szkół i odśpiewania „Roty”. Następnie zaproszeni goście prezentowali od jak najlepszej strony swoje placówki. Po części artystycznej zaprezentowanej przez gospodarzy oraz po pysznym poczęstunku wróciliśmy do Tyrawy Wołoskiej. To była niezapomniana uroczystość, a gospodarze bardzo mili i otwarci.

FOTO - RF TEXT - IWZ
HTML code - Admin


Wycieczka w góry ...

Początkiem kwietnia pojawił się pomysł dotyczący zorganizowania dwudniowej wycieczki. Właściwie nikt nie wierzył, że się uda, a jednak… 16 maja o 5 rano siedzieliśmy w autobusie… Nasza grupa liczyła 22 osoby wraz z kierowcą, panią Renatą Fandrejewską, która sprawowała opiekę nad grupą, oraz kierownikiem wycieczki Izabelą Wotą-Ziębą. Uczniowie klas IV-VI wsiadając do busa, byli dość podekscytowani, 20 minut, później większość zapadła w sen.

Przystanek I

Około godziny 10 rano dotarliśmy do celu. Zakopane: tam zwiedzaliśmy Muzeum Kornela Makuszyńskiego oraz Muzeum Tatrzańskie, następnie wjechaliśmy kolejką linowo – terenową na Gubałówkę, gdzie podziwialiśmy widoki, a już godzinę później spacerowaliśmy po Krupówkach. O 14.00 zjedliśmy pyszny obiad.

Przystanek II

Około godziny 17 dotarliśmy do Szaflar, do miejsca, w którym mieliśmy spędzić noc. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na baseny termalne, po 2,5 h wróciliśmy- zmęczeni, ale dość zrelaksowani i bardzo zadowoleni -do naszego jakże przyjaznego hoteliku. Wspólnie przygotowaliśmy kolację, następnie wszyscy „grzecznie” udali się do łóżek, po to by zapaść w głęboki i długi sen, takie mieliśmy zamiary, sen nie przyszedł od razu … CI, KTÓRZY POSZLI SPAĆ, obudzili się około 7.30 rano. Zjedliśmy wspólnie śniadanie, pożegnaliśmy gospodarzy i wyruszyliśmy w drogę.

Przystanek III

Przed południem dotarliśmy do Czorsztyna, tam mięliśmy zarezerwowany rejs po jeziorze statkiem „Dunajec”- trasa miedzy zamkami w Czorsztynie i w Niedzicy. W Niedzicy zatrzymaliśmy się na parę chwil przy murach Zamku Dunajec, ta przepięknie położona górska warowania z XIV wieku jest największą atrakcją tej okolicy. Przystanek VI Około godziny 13.00 dojechaliśmy do Krościenka n/Dunajcem. Tam, co odważniejsi korzystali z atrakcji w Parku Linowym. Wielkie wrażenie i satysfakcję uczestników wycieczki sprawiło przejście tras o różnych stopniach trudności i wysokości. Park okazał się prawdziwym wyzwaniem! Niektórzy musieli zmierzyć się z własnym lękiem wysokości oraz przełamać strach. Po zmaganiach fizycznych, zasiedliśmy do obiadu w restauracji „Walus” , gdzie każdy miał prawo zamówić danie, na jakie miał ochotę. Po posiłku zamówiliśmy pyszny deser. Zjedliśmy i ruszyliśmy w drogę do domu, 4 godziny później, znowu zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, byliśmy w Tyrawie. A kto wie, może w przyszłym roku…

FOTO - RF TEXT - IWZ
HTML code - Admin


Wyjazd na koncert

11 maj był bardzo aktywnym dniem dla grupy naszych gimnazjalistów. Po przyjeździe do Rzeszowa udaliśmy się do parku trampolin, a następnie do parku linowego, gdzie uczniowie sprawdzili swoją sprawność fizyczną i wytrzymałość. Po krótkim odpoczynku czekał na nas główny powód naszego wyjazdu czyli koncert „najszczęśliwszego rapera świata” Chefketa.
Z okazji 25 lecia dobrego sąsiedztwa polsko-niemieckiego Instytut Goethego w Polsce zorganizował niepowtarzalną trasę koncertową dla szkół, która objęła jedynie 6 polskich miast w tym Rzeszów.
Chefket - berliński muzyk hip-hopowy swoimi zabawnymi, mądrymi, a czasem politycznie zaangażowanymi tekstami przybliżył współczesny obraz Niemiec oraz starał się zachęcić uczestników koncertu do nauki języka niemieckiego. Swoją otwartością szybko zdobył sympatię uczniów oraz błyskawicznie zaraził publiczność swoją energią stwarzając prawdziwie koncertową atmosferę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

FOTO - AnA TEXT - AnA
HTML code - Admin


Wolontariusze w akcji "Ziemia Sanocka dla szpitala"

Po raz kolejny wolontariusze naszego gimnazjum przyłączyli się do akcji "Ziemia sanocka dla Szpitala". Tegoroczna kwesta odbyła się w niedzielę 24 kwietnia przy okolicznych kościołach. Pomimo deszczu wolontariusze i darczyńcy nie zawiedli- dziękujemy.

FOTO - AnA TEXT - AnA
HTML code - AdminWycieczka do Rzeszowa

27 kwietnia odbyła się wycieczka do Rzeszowa. Dużo radości dostarczyła uczniom klasy V i VI szkoły podstawowej wizyta w parku trampolin Happy Jump. Po zrobieniu zakupów w Millenium Hall uczniowie rozegrali turniej na kręgielni "Kula - Bowling & Club". Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Multikinie, gdzie obejrzeliśmy film "Księga Dżungli".

FOTO - MB TEXT - MB
HTML code - Admin
Sprzątanie Świata 2016

23 kwietnia, w sobotę, jak co roku przystąpiliśmy do wiosennych porządków w naszym najbliższym otoczeniu - naszej miejscowości.

FOTO - Admin TEXT - Admin
HTML code - Admin
Międzypowiatowy konkurs historyczny "Polskie konstytucje"

W międzypowiatowym konkursie historycznym "Polskie konstytucje" organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku nasza szkoła odniosła sukces. Uczniowie drugiej klasy gimnazjum: Wiktoria Miarecka i Michał Kwolek zajęli II miejsce, pokonując kilkanaście szkół z różnych powiatów. Nagrody ufundował i wręczył uczniom patron honorowy konkursu, Pan Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Piotr Uruski.

FOTO - _For_WEB TEXT - MB
HTML code - Admin
Egzamin Gimnazjalny 2016

Egzamin Gimnazjalny 2016 - dzień pierwszy

18 kwietnia uczniowie klas trzecich rozpoczęli trzydniowy cykl egzaminów gimnazjalnych. Tradycyjnie pierwszy dzień to przedmioty humanistyczne - język polski, historia i wiedza o społeczeństwie. Jutro przedmioty ścisłe - życzymy powodzenia!

FOTO - Admin TEXT - Admin
HTML code - Admin
Egzamin Gimnazjalny 2016 - dzień drugi

19 kwietnia - biologia, chemia, geografia, fizyka i matematyka, czyli część matematyczno-przyrodnicza. Na pierwszej godzinie trzeba się wykazać wiedzą z czterech przedmiotów, druga przeznaczona jest tylko na matematykę. Przed rozpoczęciem egzaminu trwają rozważania, co będzie, a czego lepiej, żeby nie było ... . I znowu losowanie miejsc, początek egzaminu, otwieranie arkuszy... . Pierwsi wychodzący nie są do końca przekonani, czy uzyskają 100% punktów :-). Pojawiają się pozostali i zaczyna się tradycyjna wymiana opinii - jak było? (opinie od "mogło być" do "to masakra jakaś" i "co to wogóle było?") W rozmowach pojawiają się konkrety - co na które pytanie, czy dobrze, co to za jaszczurka była i dlaczego taka ... . Szybko udaje się ustalić ranking trudności - najtrudniejsza była chemia (no, raczej) druga fizyka (lub geografia) opinie podzielone, a najłatwiejsza biologia, (choć tutaj pojawiły się ciekawe teorie dotyczące niekórych pytań). A jak matematyka? Dużo potęg i pierwiatków podobno? Kto lubi potęgi i pierwiastki ... .
Ale póki co - czas powtarzać słówka - jutro języki obce i KONIEC EGZAMINÓW! Powodzenia!

FOTO - Admin TEXT - Admin
HTML code - Admin
Egzamin Gimnazjalny 2016 - dzień trzeci

20 kwietnia - języki obce (miejmy nadzieję, że wyniki egzaminów pokażą, iż nie tak całkiem obce...)

FOTO - Admin TEXT - Admin
HTML code - Admin
Etap powiatowy konkursu pożarniczego

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły – finaliści etapu gminnego, wzięli udział w etapie powiatowym ogólnopolskiego turnieju pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. Tegoroczna edycja odbyła się w gościnnych progach Gminy Besko. Uczestnicy rozpoczęli rywalizację przystępując do testu pisemnego podzielonego na poziomy szkoły podstawowej i gimnazjum, którego wyniki zadecydowały o wejściu piątki najlepszych do ścisłego finału. Rywalizacja była zacięta i nie obyło się bez dogrywek, w których walczył między innymi przedstawiciel naszej szkoły podstawowej Damian Gibała. Niestety jednym punktem został pokonany w trzeciej dogrywce.
Na poziomie szkół gimnazjalnych przedstawicielka naszej szkoły Gabriela Gibała dostała się do pierwszej piątki bez konieczności rozgrywania dogrywki. W drugiej części konkursu uczestnicy odpowiadali ustnie na trzy wylosowane pytania, w wyniku czego Gabriela uplasowała się na czwartej pozycji w powiecie przy przyznanych dwóch równoległych miejscach drugich. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i życzymy sukcesów w przyszłości.

FOTO - RF_for_WEB TEXT - RF
HTML code - Admin
Sprawdzian po klasie szóstej

5 kwietnia 15 uczniów szóstej klasy z naszej szkoły napisało swój pierwszy poważny egzamin - sprawdzian szóstoklasisty. Sprawdzian kolejny już raz, składał się z dwóch części:? - część pierwsza obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki, część druga zadania z języka obcego nowożytnego. Opinie uczniów o poziomie trudności po zakończeniu egzaminu były podzielone, a na wyniki wszyscy poczekamy do czerwca.

FOTO - RF_for_WEB TEXT - RF
HTML code - Admin
Dzień Służby Zdrowia

7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzone są dwa święta: Dzień Pracownika Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą panią Beatą Król przygotowali uroczysty apel, na który zaproszeni zostali pracownicy ośrodka zdrowia w Tyrawie Wołoskiej. Wszyscy zgromadzeni z przyjemnością obejrzeli przedstawienie, wysłuchali wierszy i piosenek. Kwiaty i życzenia w imieniu wszystkich pracowników służby zdrowia z naszego ośrodka przyjęli Pani pielęgniarka Czesława Wołoszyn i Pan doktor Jacek Stach.

FOTO - RF_for_WEB TEXT - RF
HTML code - Admin
Laureat przedmiotowego konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego

Nasza Martyna po raz kolejny potwierdziła swoje wysokie kompetencje językowe i znalazła się wśród najlepszych gimnazjalistów województwa podkarpackiego. W tegorocznym konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie po raz drugi uzyskała tytuł laureata przedmiotowego konkursu z języka niemieckiego. Przypominamy, że Martyna jest laureatką tegoż konkursu z roku szkolnego 2014/2015 co uprawnia ją do zwolnienia z części językowej egzaminu gimnazjalnego w klasie III.
Zgodnie z regulaminem w tym roku szkolnym ostateczny wynik konkursu był sumą ilości punktów uzyskanych w etapie rejonowym i wojewódzkim. Martyna zdobyła łącznie 96 punktów na 100 co dało jej 9 lokatę w województwie; jest równocześnie jedyną gimnazjalistką z powiatu sanockiego, która w tym roku szkolnym została laureatem konkursu z języka niemieckiego. Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTO - NoFoTo TEXT - AmA
HTML code - Admin
Konkurs języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 2

17 marca jak co roku grupa naszych gimnazjalistów uczestniczyła w Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez germanistów z Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku. W tegorocznym konkursie wzięło udział 49 gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1, nr 2 i nr 3 w Sanoku, Nowotańca, Tyrawy Wołoskiej, Trepczy i Leska.
Z wielką satysfakcją informujemy, że Martyna z klasy IIIb bez problemów pokonała rywali i zajęła I miejsce. Również miłym zaskoczeniem okazało się wyróżnienie dla Poli z klasy I. Naszą szkołę godnie reprezentowali ponadto Daniela, Sylwia i Mateusz z klasy IIIa oraz Wiktoria i Michał z klasy II, wszyscy wykazali się wysokim poziomem umiejętności językowych.
Konkurs z Języka Niemieckiego wpisał się od 2003 roku na stałe w kalendarz imprez szkolnych – podkreśla pani Jowita Nazarkiewicz – dyrektor ZS 2 - Cieszę się, że uczniowie rozwijają swoje pasje językowe, gdyż w dzisiejszym świecie bardzo istotna, a wręcz niezbędna jest umiejętność posługiwania się językami obcymi.
Serdecznie gratulacje dla nagrodzonych dziewczyn oraz podziękowania dla wszystkich uczestników za udział i zaangażowanie. Uczmy się języków obcych, bo warto.FOTO - AmA_for_WEB TEXT - AmA
HTML code - AdminKonkurs Wielkanocny

Przed oczekiwanymi przez wszystkich Świętami Wielkanocnymi uczniowie Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej uczestniczyli w konkursie na Najpiękniejszy Stół Wielkanocny. Oczywiście, święta te są poprzedzone okresem specjalnych przygotowań. Część z nas robi świąteczne porządki i przygotowania, nawet nie zdając sobie sprawy, iż należą one do tradycji- symbolizują one bowiem usuwanie śladów zimy, a jednocześnie zła i chorób z naszych domów.
W naszej Szkole kultywujemy tę tradycję i na naszych pięknie przygotowanych stołach pojawiły się: babka wielkanocna i święconka, którą zanosimy w pięknie ozdobionych koszyczkach do kościoła w celu poświęcenia produktów. Na naszych stołach nie mogło zabraknąć jajek, zwykle w postaci kolorowych pisanek, chleba, wędlin, ciast świątecznych, chrzanu i soli.
Konkurs oceniało niezależne jury w składzie:

mgr Małgorzata Jasińska,
mgr Anna Bobak,
mgr Renata Batorska.


Oto wyniki naszego konkursu:
w szkole podstawowej - klasy I - III:

 • I miejsce kl III
 • II miejsce kl II
 • III miejsce kl I a
 • wyróżnienie kl I b

w szkole podstawowej - klasy IV - VI:
 • I miejsce kl V
 • II miejsce kl IV a
 • III miejsce kl IV b
 • wyróżnienie kl VI

w gimnazjum
 • I miejsce kl I
 • II miejsce kl III b
 • III miejsce kl III a

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami a wygrane klasy otrzymały od Pani Dyrektor zapas papieru xero! Życzymy wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt!

FOTO - NoFoTo TEXT - RB
HTML code - Admin
Konkurs pożarniczy 2016

18 marca uczniowie naszej szkoły rywalizowali jak co roku w konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”. Po szkolnych eliminacjach do etapu gminnego przystąpiło 10 uczniów gimnazjum i 7 przedstawicieli ze szkoły podstawowej. W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy zmagali się z pytaniami pisemnymi, aby piątka najlepszych z każdej kategorii wiekowej mogła przejść do części, w której komisja zadawała pytania ustne. Ostatecznie poszczególne miejsca zajęli:

w szkole podstawowej:

 1. Miłosz, klasa IV
 2. Damian, klasa IV
 3. Daniel, klasa IV
 4. Julia, klasa IV
 5. Aleksandra, klasa IV
w gimnazjum
 1. Pola Rogoz
 2. Martyna Dendura
 3. Gabriela Gibała
 4. Amelia Kowalczyk
 5. Weronika Wdowiak

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z grup będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się niebawem w Sanoku. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia kolejnym etapie konkursu.

FOTO - RF TEXT - RF
HTML code - Admin
XIV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów

20 listopada 2015 nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w szklonych eliminacjach konkursu z j niemieckiego, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Martyna, uczennica klasy III naszego gimnazjum bez problemów zakwalifikowała się do etapu rejonowego. 9 stycznia 2016 w Przemyślu 23 uczniów podkarpackich gimnazjów zmagało się z testem sprawdzającym ich umiejętności językowe oraz wiadomości z zakresu kulturoznawstwa krajów niemieckojęzycznych: Szwajcarii i Księstwa Lichtenstein. Nasza Martyna zajęła I miejsce w rejonie podkarpackim i wraz z jeszcze dwoma uczniami znalazła się na liście finalistów. Do ostatniego finałowego etapu zakwalifikowane zostały 102 osoby z całej Polski.
13 marca 2016 w Instytucie Goethego w Warszawie Martyna i 96 gimnazjalistów przystąpiło do egzaminu składającego się z 2 części pisemnej i ustnej. Jak podkreślają organizatorzy wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom oraz niesamowite kompetencje językowe. Również nasza Martyna wypadła bardzo dobrze zdobyła 74 punkty co daje jej 12 pozycję na 27 wyników najlepszych gimnazjalistów z języka niemieckiego w Polsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. A.M.

FOTO - AmA TEXT - AmA
HTML code - Admin

Warsztaty Wielkanocne z udziałem Wolontariuszy

W dniach 18-19.03 odbyły się warsztaty wielkanocne dla dzieci organizowane jak co roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Tyrawie Wołoskiej. Nie mogło również zabraknąć na nich naszych wolontariuszy z gimnazjum. Na zajęcia przyszły dzieci z terenu gminy, które chętnie korzystały z pomocy oferowanej przez gimnazjalistów. Ozdabianie pisanek, wykonywanie kartek świątecznych, stroików, ciekawe i różnorodne materiały, a także życzliwa atmosfera wypełniły czas uczestnikom, wolontariuszom oraz opiekunom tegorocznych warsztatów.

FOTO - For_WEB TEXT - AmA
HTML code - Admin
Dzień Kobiet w Zespole Szkół

W tym roku uroczystość z okazji Dnia Kobiet przygotowali uczniowie klasy pierwszej gimnazjum. Przedstawienie składało się z trzech zabawnych scenek: Ewa i Adam (z udziałem uczniów klasy trzeciej: Danieli i Mateusza), Księżniczka i rycerz (w te role wcielili się: Julia, Radek i Mateusz) oraz Mąż i żona (odtwórcami byli: Paulina i Mateusz). Wiersze z okazji dzisiejszego święta recytowali: Dawid i Radek, a całość prowadzili: Michał oraz Dawid.
Chłopcy złożyli miłe życzenia wszystkim paniom, a także swoim szkolnym koleżankom. Program pierwszoklasistów z udziałem dwojga uczniów klasy trzeciej bardzo podobał się publiczności, czego wyrazem były gromkie brawa i uśmiechy na twarzach widzów. Uczniowie przygotowali swój występ pod opieką nauczycieli: p. Edyty Sroki, p. Renaty Batorskiej i p. Teresy Twardowskiej.

FOTO - Admin TEXT - TT
HTML code - Admin
Kulinarny 8 marca

8 marca - ten szczególny dzień uczciliśmy nietypowo, ponieważ młodzież przygotowała w szkole wspaniałe potrawy i zorganizowała ich degustację. Na stole znalazły się różnego rodzaju sałatki, kanapki, koreczki, ciasto, szaszłyki owocowe oraz nowości w postaci artystycznie wykonanych ozdób z jajek, pomidorów, rzodkiewki itp.

FOTO - RB_for_WEB TEXT - RB
HTML code - Admin
Przedstawienie dla uczniów szkoły podstawowej - "Wielkanocne tradycje"

8 marca gościliśmy w naszej szkole artystów – aktorów, dzięki którym uczniowie ze szkoły podstawowej mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „TRADYCJE WIELKANOCNE”. Wszyscy bawili się świetnie aktywnie uczestnicząc w spektaklu, gdyż wykonawcy zadbali o zaangażowanie publiczności we wspólne śpiewanie i zabawy ruchowe, równocześnie przekazując informacje dotyczące tradycji wielkanocnych.

FOTO - RF_for_WEB TEXT - RF
HTML code - Admin
"Bezpieczne Ferie" - apel w ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi

12 lutego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w apelu, którego zadaniem było przypomnienie o konieczności zachowania bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych. Przypomnieli nam o tym w nieco humorystyczny sposób uczniowie klasy III "a" naszego gimnazjum a ich wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem szczególnie młodszej części szkolnej społeczności.
W drugiej części apelu poznaliśmy zwycięzców konkursu "Góra Grosza":
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te pieniądze, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły, tak jak w latach poprzednich chętnie zaangażowali się w tę akcję rywalizując, która z klas nazbiera najwięcej drobnych monet. W tegorocznej edycji akcji, uczniowie klasy 1B S.P, pod opieką wychowawcy pani Ireny Kowalczyk pokonali w tej szlachetnej rywalizacji innych uczniów, przekazując na szczytny cel największą sumę, za co zostali obdarowani drobnymi upominkami i ogromnymi brawami na apelu szkolnym.FOTO - Admin_for_WEB TEXT - Admin & RF
HTML code - AdminBal karnawałowy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

27 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury, przy dźwiękach muzyki zespołu z Dydni, odbył się coroczny bal karnawałowy dla uczniów Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej. Od godziny 12.00 bawiły się dzieci z klas najmłodszych, prezentując piękne, kolorowe i bardzo pomysłowe przebrania. Uczestnicy przybyli tłumnie i bawili się świetnie tańcząc oraz biorąc udział w zabawach proponowanych przez opiekunów. W przerwie wszystkich zaproszono na poczęstunek.
O godzinie 16.00 najmłodszych na parkiecie zastąpili uczniowie klas 4 -6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Chętnych do tańca nie brakowało, zespół ochoczo przyjmował i przekazywał dedykacje, a zmęczeni uczestnicy zabawy mogli się posilić i zaspokoić pragnienie, o co przez cały czas trwania balu dbały panie z Rady Rodziców ZS w Tyrawie Wołoskiej. Bal karnawałowy 2016 możemy uznać za niezwykle udany, a nie mógłby się on odbyć bez hojności naszych sponsorów – miejscowych przedsiębiorców: Pana Jana Kucharskiego i firmy DREWEX, Pani Ireny Białeckiej, Pani Barbary Janiszewskiej, Pana Henryka Biłasa, Pana Zenona Bodnara, kierownictwa Delikatesów „Centrum” oraz darczyńcy, który poprosił o anonimowość. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!.

FOTO - RF_for_WEB TEXT - RF
HTML code - Admin
Kolorowa klasa, kolorowy dzień...

Kończy się czas karnawału i jak co roku Pani dyrektor zadbała, aby w Tłusty Czwartek każdy zjadł tradycyjnego pączka. Tego dnia było w szkole nie tylko słodko, ale też kolorowo ponieważ Samorząd Szkolny ogłosił konkurs – KOLOROWY DZIEŃ. Klasa, która w tym dniu przyszła ubrana najbardziej kolorowo wygrała DZIEŃ BEZ PYTANIA. W tym roku byli to uczniowie klasy VI. Gratulujemy!

FOTO - RF_for_WEB TEXT - RF
HTML code - Admin
Serduszka dla hospicjum

Po raz drugi uczniowie gimnazjum zapałem i zaangażowaniem włączyli się do IV edycji akcji "Złóż serca dla Hospicjum" organizowanej przez Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie. Do akcji dołączyli również uczniowie naszej podstawówki i ciągu dwóch tygodni łącznie złożyli ponad 370 papierowych serduszek, które za pośrednictwem poczty zostały wysłane do Krakowa. Bardzo dziękujemy wszystkim sympatykom hospicjum i techniki orgiami. A.M.

FOTO - AmA_for_WEB TEXT - AmA
HTML code - Admin
Spotkanie Wigilijne 2015

22 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne Uczniów, Nauczycieli, Dyrekcji i pracowników Szkoły oraz licznych Gości.

FOTO - ZS_Tyrawa_for_WWW TEXT - Info
HTML code - Admin
Jasełka 2015

22 grudnia uczniowie Gimnazjum zaprezentowali długo przygotowywane, nowatorskie w formie Jasełka ... . We wtorek w naszej szkole uczniowie klasy 3a, 3b i 2 pod nadzorem pani Edyty Sroki przygotowali i wystawili JASEŁKA NA WESOŁO. Przedstawienie rozpoczęła uczennica klasy 2 Martyna, która gorąco przywitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Historia, która został przedstawiona w JASEŁKACH jest dobrze każdemu znana, ale tym razem uczniowie przedstawili ją w troszeczkę inny sposób. Moce piekielne wysłały swoich agentów w przebraniach anielskich do nieba, a wszystko po to, żeby nie dopuścić do narodzin Jezusa. Co było dalej? Oczywiście ich plan się nie powiódł, Jezus się narodził. W całej historii możemy znaleźć dużo humoru ale również i bożonarodzeniowe przesłanie miłości i jedności. Po przedstawieniu ksiądz proboszcz Jan Bober oraz Pani dyrektor Lucyna Wota złożyli wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i zaprosili całą społeczność szkolną i zaproszonych gości do wspólnej wigilii.

FOTO - ZS_Tyrawa_for_WWW TEXT - EdS
HTML code - Admin


Nagrodzeni w Konkursie plastycznym

22 grudnia na uroczystym spotkaniu wigilijnym wyróżnieni zostali uczniowie - laureaci Konkursu plastycznego.

FOTO - ZS_Tyrawa_for_WWW TEXT - Info
HTML code - Admin
Warsztaty Bożonarodzeniowe 2015

Tegoroczne warsztaty bożonarodzeniowe organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Tyrawie Wołoskiej zostały wsparte pomocą naszych wolontariuszy. Na dwudniowe zajęcia 18 - 19 XII 2015 przybyły dzieci z terenu gminy, które chętnie korzystały z pomocy oferowanej przez gimnazjalistów. Zapach gałązek jodłowych, mieniące się bombki i kolorowe kartki świąteczne przybliżyły nam atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

FOTO - NoFoTo TEXT - AmA
HTML code - Admin
Święta tuż, tuż...

Po raz kolejny wolontariusze z naszego Gimnazjum wykazali się talentem i pomysłowością. Z zaangażowaniem wykonali kartki świąteczne, które w tym roku szkolnym zostały przekazane do Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku. Kartki trafią do podopiecznych PCW z życzeniami bożonarodzeniowymi.

FOTO - AmA TEXT - AmA
HTML code - Admin
Po raz kolejny sukces lokalnej akcji Serce Sercu 2015

13 grudnia za zgodą i aprobatą proboszcza parafii w Tyrawie Wołoskiej Szkolne Koło Wolontariatu działające w Gimnazjum w Tyrawie Wołoskiej zorganizowało i przeprowadziło charytatywną zbiórkę przy okolicznych kościołach.
Pomimo wielu wydatków związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia ponownie kwesta spotkała się ze zrozumieniem i bardzo pozytywnym odzewem społeczności lokalnej. Do akcji włączyło się grono pedagogiczne Zespołu Szkół. Zebrane fundusze w całości trafiły do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy naszym wolontariuszom oraz wszystkim, którzy podzielili się swoim sercem i wsparli naszą akcję.


FOTO - AmA TEXT - AmA
HTML code - Admin


Wizyta św. Mikołaja w gimnazjum

W piątek, 4 grudnia naszą szkołę w Tyrawie Wołoskiej odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi pracownikami - aniołami i diabłami. Odwiedził on klasy 1-3 z gimnazjum. Przy wręczaniu prezentów zażyczył sobie, aby każdy uczeń wykonał jakieś polecenie, np. zaśpiewał czy zatańczył. W tym samym czasie jego pracownicy malowali uczniom twarze. Po wykonaniu ciężkiej pracy, gdy Mikołaj opuszczał szkołę, został zauważony przez dzieci szkoły podstawowej. Dzieci ucieszyły się na jego widok wołając: "Święty Mikołaj! Patrzcie!" Po chwili ustawiła się kolejka i anioł z diabłem znów musieli zajać się malowaniem twarzy. Wszyscy uważali, że to był bardzo udany dzień!

FOTO - SU_Gimnazjum TEXT - Sylwia
HTML code - Admin
Wizyta św. Mikołaja w szkole podstawowej

7 grudnia w poniedziałek do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Renaty Fandrejewskiej zadbali o oprawę tego szkolnego święta. Uczniowie młodszych klas zapewniali św. Mikołaja, że byli bardzo grzeczni, chętnie mówili wierszyki i śpiewali piosenki za co w nagrodę zostali obdarowani prezentami.

FOTO - RF TEXT - RF
HTML code - Admin
Niemiecki hat klasse!

Nasza Martyna dzięki talentowi, zaangażowaniu i ciężkiej pracy po raz kolejny udowodniła, że nauka nie idzie w las. W przedmiotowym konkursie organizowanym przez Kuratorium Rzeszów przeszła etap rejonowy i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w Rzeszowie. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia w dalszych konkursach!

FOTO - NoFoTo TEXT - AmA
HTML code - Admin
Jesienne konkursy przedmiotowe!

3 listopada odbyły się szkolne eliminacje w interdyscyplinarnym konkursie przedmiotowym z matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Wzięły w nim udział trzy uczennice z klasy V Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej. Szkolne eliminacje wygrała Martyna, a Wiktoria i Dominika zajęły drugie miejsce. Gratulujemy dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

4 listopada odbył się szkolny etap jesiennej sesji konkursu matematycznego „Olimpus”, w którym wzięło udział 17 uczniów Szkoły Podstawowej i 8 uczniów Gimnazjum. Życzymy powodzenia i wysokich wyników!

18 listopada odbyły się szkolne eliminacje w interdyscyplinarnym konkursie przedmiotowym z matematyki dla uczniów gimnazjum. Wzięło w nim udział 6 gimnazjalistów – czworo trzecioklasistów i dwoje drugoklasistów. Szkolne eliminacje wygrał Michał z klasy II. Gratulujemy dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

FOTO - NoFoTo TEXT - BK
HTML code - Admin
Uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada

11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wywieszaliśmy przed domami biało-czerwone flagi, zapalaliśmy znicze przy pomnikach i na mogiłach bohaterów, którzy walczyli o to, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. W naszej szkole co roku pamiętamy o tej wyjątkowej rocznicy. Każdego roku podczas akademii i apeli przypominamy karty historii Polski, naszej Ojczyzny i jej bohaterów.
W tym roku 11 listopada Przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej uczcili 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę występem artystycznym podczas imprezy środowiskowej, która organizowana była przez Gminny Ośrodek Kultury w Tyrawie Wołoskiej oraz krótkim apelem w budynku naszej szkoły (12 listopada).
Młodzi aktorzy zaprezentowali mieszkańcom, władzom gminy oraz społeczności szkolnej program, który przeniósł widzów w krótką podróż do przeszłości. Przewodnikami w tej niezwykłej podróży pociągiem byli uczniowie klas Oa oraz IVa - V, którzy wraz z wychowawcami: p. Elżbietą Demkowicz i p. Małgorzatą Gaber przygotowali program słowno – muzyczny oraz dekorację. Podróż do przeszłości odbyła się symbolicznym „POCIĄGIEM DO WOLNOŚCI”, który zatrzymał się przy stacjach: NIEWOLA, POWSTANIA: Kościuszkowskie, Listopadowe, Styczniowe, I WOJNA ŚWIATOWA i na koniec wyczekiwana przez 123 lata stacja WOLNOŚĆ. Na każdym postoju uczniowie recytowali lub opowiadali o losach naszej kochanej Ojczyzny, przypominając najważniejsze fakty z historii Polski, zaczynając od rozbiorów, a kończąc na roku 1918. Udział w tej ważnej lekcji historii miały również najmłodsze dzieci naszej społeczności szkolnej. Przedszkolaki z kl. Oa, wspólnie zaprezentowali wiersz Kto ty jesteś? oraz odśpiewali piosenkę Płynie Wisła, płynie w akompaniamencie harmonii. Atmosferę tamtych ciężkich i trudnych chwil podkreślały także wspólnie odśpiewane pieśni patriotyczne: Szara piechota, Żeby Polska była Polską, Rota czy My pierwsza brygada oraz wokalny występ solowy uczennic klasy V: Martyny Kwolek - Uwięziony ptak oraz Weroniki Janas – Moja ojczyzna, moja Polska. Słuchacze gromkimi brawami nagrodzili zarówno występy wokalne, jak i grę młodych aktorów.

FOTO - SP_for_WEB_RF TEXT - MaGa
HTML code - Admin
Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej

Dzień 28 października 2015 r. na długo zapadnie w pamięci naszych pierwszoklasistów. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkół w Tyrawie Wołoskiej. Całą uroczystość prowadziła starsza koleżanka z klasy czwartej. Serdecznie powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców. Szczególnie gorąco powitała bohaterów tej uroczystości - uczniów klas pierwszych, którzy przedstawili program artystyczny wspierani przez panią Irenę Kowalczyk i panią Irenę Sroka. Na uroczystość tę przybył również Król i Królowa wraz z Gwardzistą. Dzieci musiały popisać się swoją wiedzą, dlatego też głośno recytowały wiersze, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki i zadania tekstowe. Za poprawne wykonanie zadań Król wraz z Królową zgodzili się na to, aby Pani Dyrektor Lucyna Wota dokonała pasowania pierwszaków na uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania były podpisy dzieci (znaczki) pod aktem ślubowania i wręczenie legitymacji z ogólnopolskiego programu "Mały Mistrz". Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty od pani dyrektor i zaproszonych gości. Potem nastąpił moment pamiątkowego zdjęcia grupowego przy przepięknym dużym torcie. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Pełni wrażeń i zadowolenia uczniowie udali się do domów pod opieką wzruszonych rodziców.

FOTO - SP_for_WEB TEXT - IK
HTML code - Admin
Animacja i edukacja filmowa dla każdego

Uczniowie klasy V szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej brali udział w warsztatach animacji filmowej, które odbywały się w dniach 19 – 22 października 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej.
W trakcie trwania projektu uczestnicy mogli zapoznać się z pracą nad filmem animowanym, sposobem jego realizacji od momentu powstania pomysłu, stworzenia projektów, poprzez animację, zdjęcia i postprodukcję, ale również rozwijali swoje umiejętności plastyczne. Prowadzącym zajęcia byli: EUGENIUSZ GORDZIEJUK - szef produkcji Studia Miniatur Filmowych w Warszawie WIESŁAW ZIĘBA - grafik, satyryk, artysta malarz, rysownik karykaturzysta, reżyser filmów animowanych KAMIL NIESŁONY – grafik komputerowy, montażysta, operator filmowy, współautor wielu reportaży i filmów dokumentalnych.
Studio Miniatur Filmowych to jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych (działa od 1 stycznia 1958 roku). Powstało w wyniku przekształcenia warszawskiej filii Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, działającej jako firma państwowa. SMF wyprodukowało ponad 1500 obrazów, wśród nich są zarówno autorskie filmy krótkometrażowe, seriale dla dzieci, jak i filmy kinowe. Warsztaty zakończył premierowy pokaz filmów, który odbył się 23 października z udziałem uczestników warsztatów i zaproszonych gości. Uczniowie biorący udział w warsztach otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Inicjatorem warsztatów był Wójt Gminy Tyrawa Wołoska Pan Jan Chowaniec. Projekt był sponsorowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej a dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

FOTO - NoFoTo TEXT - MaGa

HTML code - AdminHalloween!

22 października w naszym Gimnazjum odbyła się dyskoteka Halloweenowa. Sala była ustrojona oświetlonymi dyniami, co nadało urok zabawie. Była to prawdopodobnie ostatnia zabawa gimnazjalistów w Rakowej. Mimo, że było niewiele osób, zabawa jak najbardziej się udała.

FOTO - Gimnazjum_for_WEB TEXT - Sylwia
HTML code - Admin
Ślubowanie i otrzęsiny klasy I gimnazjum

Pasowanie pierwszoklasistów i otrzęsiny odbyły się 16 października 2015 r. To już ostatnia taka impreza w naszym starym gimnazjum. Było nam trochę smutno, gdy to sobie uświadomiliśmy. Na szczęście czekały nas bachanalia, a one mogły poprawić wszystkim humor.
W tym roku motywem przewodnim otrzęsin był Olimp i jego mityczni bogowie. Uczniowie klas trzecich włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie uroczystości. Udało im się stworzyć może nie całkiem mityczny, ale na pewno grecki klimat dzięki cudownej muzyce Mikisa Theodorakisa, dekoracjom, a także stylowym strojom. Część oficjalną poprowadzili: pani dyrektor Lucyna Wota oraz pan wicedyrektor Kazimierz Kociszewski. Nad przebiegiem części rozrywkowej czuwali trzecioklasiści. Zabawa zaczęła się od prezentacji świeżo pasowanych na gimnazjalistów najmłodszych uczniów. Zaśpiewali zabawną piosenkę o tym jak to się nudzą na lekcjach (nawet jeśli są atrakcyjne), i że najbardziej lubią rozrabiać. Wprawdzie wszyscy o tym wiedzieli, odkąd ci się tylko pojawili w naszej szkole, ale i tak piosenka wywołała śmiech na widowni. Następnie starsi uczniowie odegrali zabawne scenki, w których aktorzy ucharakteryzowani na bogów i boginie użalali się nad koniecznością przeniesienia boskiego Olimpu do Tyrawy Wołoskiej. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Potem nastąpił szereg rozmaitych konkurencji, do których przystępowali nieco wystraszeni pierwszoklasiści. Uczniowie poradzili sobie z nimi całkiem dobrze, choć nie bez trudu. Największy popłoch wzbudziło zadanie, które polegało na przewinięciu niemowlaków (w te role znakomicie wcieliły się lalki i … musztarda), zwłaszcza że przypadło ono do wykonania chłopcom. I gdyby nie gorący doping ze strony publiczności, to kto wie, jak by się to skończyło. Pozostałe konkurencje: zrywanie jabłek bez użycia rąk, picie tajemniczej w swym składzie ambrozji czy recytacja wierszy miłosnych do Afrodyty były również bardzo zabawne i nie zawsze łatwe do wykonania. Po tych wszystkich zmaganiach kazano pierwszoklasistom złożyć przysięgę. Brzmiało to tak:

Przyrzekamy na lekcjach się nie nudzić!
Nad zadaniami wytrwale się trudzić!
Nie w głowie nam kebaby ani głupie zabawy!
Niech w umysłach naszych zagości –
Atena – bogini mądrości!

Na zakończenie piękne boginie z klas trzecich zatańczyły zorbę, która ku zaskoczeniu widowni zamieniła się potem w „We will rock you”. Wtedy wciągnięto (dosłownie) nowo upieczonych gimnazjalistów na środek sali do wspólnego tańca. Po uroczystości obowiązkowe sprzątanie, ma się rozumieć, ale także słodki poczęstunek. Następne otrzęsiny już w Tyrawie Wołoskiej. Żegnaj, drogie Gimnazjum w Rakowej!FOTO - MB TEXT - TeT
HTML code - Admin

Rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Już trzeci rok z kolei uczniowie naszej szkoły brali udział w biciu rekordu. Całą akcję patronowała Fundacja WOŚP i polegała na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą liczbę osób w całej Polsce. Wydarzenie rozpoczęło się 16 października punktualnie o godz. 12.00 i trwało pół godziny. Tym razem w biciu rekordu brała udział klasa piąta pod opieką p. Ireny Kowalczyk oraz p. Ireny Sroka. Uczniowie z powagą i zaangażowaniem podeszli do jakże trudnego zadania. Wykonując czynności, które mogą uratować ludzkie życie.

FOTO - Admin TEXT - IK
HTML code - AdminAkademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - szkoła podstawowa

13 października w naszej szkole na górnym korytarzu w miłej i kameralnej atmosferze odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Na początek głos zabrała Pani Dyrektor, która Nauczycielom oraz Wszystkim Pracownikom Oświaty złożyła najserdeczniejsze życzenia. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasę czwartą oraz szóstą pod okiem p. Izabeli Woty-Zięby.
Uczniowie przedstawili humorystyczne scenki "Nauczyciel na emeryturze", oraz „Dobra mama’ w których zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Wychowankowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Kunszt aktorski uczniów naszej szkoły został doceniony gromkimi brawami.

FOTO - ZS_Tyrawa_For_WEB TEXT - IWZ
HTML code - AdminDzień Nauczyciela w Gimnazjum

13 października w naszym Gimnazjum odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas I i II pod kierownictwem p. Renaty Batorskiej przygotowali program artystyczny, podczas którego pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawili humorystyczne skecze obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Delikatna scenografia dodała charakteru uroczystości. Następnie Pan wicedyrektor podziękował nauczycielom za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i wyraził nadzieję, że obietnice złożone przez uczniów będą dotrzymane. Na koniec nasi nauczyciele i wychowawcy zostali obdarowani przez swoich uczniów własnoręcznie wykonanymi bukietami kwiatów, do których dołączyli szczere życzenia.

FOTO - MS TEXT - RB
HTML code - AdminDyskoteka z okazji Dnia Chłopca - szkoła podstawowa

1 października Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną z okazji Dnia Chłopaka. Chętnych do tańca nie brakowało i wszyscy brali udział w konkursach i zabawach zorganizowanych na tę okazję przez członków S.U. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali wychowawcy klas.

FOTO - RF TEXT - RF
HTML code - AdminWybory do Samorządu Uczniowskiego - szkoła podstawowa

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2015/2016 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 63 uczniów klas IV-VI. W wyniku głosowania zostali wybrani:

 • Kacper, klasa VI,
 • Patryk,klasa VI,
 • Martyna, klasa V,
 • Wiktoria, klasa V,
 • Izabela, klasa IV b,
 • Julia, klasa IV a.
Przewodniczącym S.U. został Kacper (klasa VI).

FOTO - RF TEXT - RF
HTML code - AdminInauguracja roku szkolnego 2015/2016 - szkoła podstawowa

2 września o godzinie 9.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2015/2016 niecierpliwie oczekiwanego przez wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli w naszej gminie. Ma to być czas szczególny w dziejach Gminy, ponieważ w listopadzie powinien zostać oddany do użytku nowy budynek szkolny, na który wszyscy z niecierpliwością czekają. Tym samym rozpoczynamy rok szkolny jako Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej, która wchodzi w skład Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej.
Oficjalną część inauguracji rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani dyrektor Lucyna Wota. Uroczystość zakończono złożeniem życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

FOTO - TEXT - IW
HTML code - Admin