Spotkanie opłatkowe 2022

W dniu 22.12.2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe całej społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczął dziewczęcy chór pastorałką przygotowaną pod kierunkiem p. Anny Kociszewskiej. Następnie uczniowie klasy 3 przedstawili przygotowane pod opieką wychowawcy p. Lucyny Wota „Jasełka”. Dzieci, w pięciu scenach przeplatanych śpiewem indywidualnym i zbiorowym, przypomniały dzieje z czasów przyjścia Dzieciątka Jezus i wprowadziły wszystkich uczestników spotkania w świąteczną atmosferę. Trzecioklasistów wspomagały uczniowie z klasy 8 i klasy 6 oraz uczennica z oddziału „0”. Nasi młodsi i starsi aktorzy świetnie przygotowali się do swoich ról, a nawet potrafili zastąpić tych, którzy byli nieobecni. Po zakończeniu „Jasełek” chór kontynuował koncert kolęd i pastorałek. Wszystkich ogarnął wspaniały nastrój. Śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy życzenia i w dobrym humorze rozeszliśmy się na spotkania klasowe. Opłatki dla całej społeczności szkolnej zafundował ks. proboszcz Wojciech Walczak, za co serdecznie dziękujemy. Podczas spotkania głos zabrała dyrektor szkoły p. Alicja Jach, która złożyła wszystkim uczniom i pracownikom świąteczne życzenia.


FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - LW
HTML code - AdminCharytatywny koncert kolęd

Na zaproszenie p. Bożeny Bobyk, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury a zarazem inicjatora całego wydarzenia 19 stycznia 2023 r. uczennice klasy siódmej i ósmej pod opieką p. Anny Kociszewskiej wystąpiły z repertuarem wybranych kolęd. W koncercie także wzięły udział: Ludowy Zespół Wokalno-Taneczny „Tyrawa Wołoska” oraz dziecięcy Zespół "Spiwograj" z Białej Cerkwi. Cały dochód z koncertu został przeznaczony dla zespołu z Ukrainy. Spotkanie odbyło się w życzliwej i braterskiej atmosferze przy dźwiękach kolęd i pastorałek, z radością i nadzieją, którą niesie ze sobą Boże Narodzenie.FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - AmA
HTML code - AdminNasza Szlachetna Paczka

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Tyrawa Wołoska o przyłączenie się do akcji „Nasza Szlachetna Paczka”. Nasza pomoc trafi do dzieci przebywających w Hospicjum Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Starej Wsi. Obecnie przebywa tam ponad 60 podopiecznych, z czego dużą grupę stanowią bardzo małe dzieci. Siostry opiekujące się dziećmi proszą o:
1) środki pielęgnacyjne: pampersy ( rozmiar 0, 3, 4, 5 ), chusteczki, żele, dezodoranty, oliwki, mydła w płynie, pasty do zębów i środki do higieny osobistej
2) produkty żywieniowe: mogą to być przetwory własnej produkcji, warzywa korzenne, ziemniaki itp. jak również żywność trwała, 0kaszki bobo vita (na wodę, NIE na mleko), słodycze.
3) Inne: zabawki, ozdoby do włosów, ozdoby świąteczne, grube kredki bambino, kleje w sztyfcie ( klej magic)
Wszyscy chętni proszeni są o dostarczenie darów w dniach 19 – 20 grudnia w godzinach od 8:00 do 14:00 do Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej. W razie pytań prosimy o kontakt ze szkołą. Pamiętajmy…” Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards)

Liczymy na Państwa życzliwość i wsparcie.


FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - AB
HTML code - Admin
Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia przybył do Naszej szkoły miły gość, aby rozdać grzecznym dzieciom długo wyczekiwane prezenty. Począwszy od najmłodszych a skończywszy na najstarszych, wszystkich obdarował hojnie i sprawił wiele radości. Dziękujemy serdecznie Mikołajowi oraz członkom Samorządu Uczniowskiego za prezenty, miło spędzony czas i ogromną radość, którą obdarowane zostały dzieci i młodzież.


FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - AB
HTML code - Admin11 Listopada 2022 - uroczystości gminne

11 listopada odbyła się akademia środowiskowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej, przygotowana przez uczniów naszej szkoły z okazji rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości ... czytaj całość


FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - RB
HTML code - Admin11 Listopada 2022 - uroczysty apel

...


FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - NoText
HTML code - AdminKonkurs poetycki

"Doświadczyłyście podkarpacki krajobraz mocniej niż inni i bardziej poetycko". Tak przewodniczący jury konkursu „Podkarpacki krajobraz doświadczam w pełni” rozpoczął uzasadnienie przyznania wyróżnienia dla Zuzi, Oli, Julki i Zosi, które zachwyciły się, w wierszu trzynastozgłoskowym, bieszczadzką przyrodą i nagrały do tego filmik.
Oceniający zauważyli, że opowiadając o czytaniu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, trochę z przekorą, został dostrzeżony spektakl, który dział się tuż obok, a grała go jesienna przyroda naszej małej ojczyzny, wrót Bieszczadów. Należało tylko zająć miejsce i zachwycić się. Wstęp wolny. Posłuchajcie.
Konkurs został zorganizowany pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
W utrwaleniu zauroczenia pomogły: M. Polańska i R. Fandrejewska.FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - MP
HTML code - AdminDzień Dyni 2022

26 października 2022 Samorząd Uczniowski wspólnie z uczniami klasy 8 zorganizowali w naszej szkole Dzień Dyni. W tym dniu odbył się konkurs na najładniejszy lampion z dyni. Organizatorzy mieli nie łatwy orzech do zgryzienia ponieważ lampionów było bardzo dużo i były przepiękne. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Kilkunastu uczniów zdobyło wyróżnienia i otrzymali nagrody pozostali uczniowie otrzymali słodki upominek.
Specjalnie na ten dzień organizatorki upiekły przepyszne dyniowe babeczki, słodziutkie kruchutkie ciasteczka oraz można było skosztować ciepłej herbatki. Organizatorzy przygotowali na ten dzień zabawy dla całej społeczności szkolnej. Dzień ten był pełen atrakcji i dobrej zabawy, a kreatywność naszych dzieci pozytywnie zaskoczyła nauczycieli. Dziękujemy bardzo członkom Samorządu Uczniowskiego oraz uczniom klasy 8 za uatrakcyjnienie nam tego dnia, mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda się zorganizować taki dzień.


FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - AB
HTML code - AdminDzień Edukacji Narodowej 2022/23

13.10.2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwyczajowo zwany Dniem Nauczyciela. Było uroczyście, poetycko, śpiewnie, rzewnie, melancholijnie, dowcipnie, a nawet niebiańsko. Niektórzy twierdzili, że nawet retro, ale po kolei.
Klasa II, VII i VIII przygotowały pod kierunkiem polonistki Marii Polańskiej, pani pedagog Justyny Klechy oraz pani Ireny Sroki krótki program artystyczny.
Na początku Ola i Filip przypomnieli genezę tego święta i oddali głos recytatorom. Kuba i Zuzia zapytali retorycznie za mistrzem Konstantym Ildefonsem Gałczyńskim: „Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce, za dar najpiękniejszy, za wiedzę?” Uczniowie klasy II swoimi wdzięcznymi, dziecięcymi głosami wspomnieli o trudzie pracy nauczyciela, a słowami piosenki podziękowali za cierpliwość i oddanie.
W drugiej części programu, tej mniej oficjalnej, Oskar śpiewająco narzekał na trudny los ucznia, a Kinga i Zuzia we łzawej balladzie przestrzegały przed lekceważeniem nauki ortografii.
Skecz „Boskie rozterki, czyli jak to ze szkołą było” uzmysłowił wszystkim boskie pochodzenie tej szacownej instytucji, a rymowanki o nauczycielach były entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność. Piosenka finałowa „Hej, szkoło, moja szkoło!” to deklaracja uczniów, że ”na ludzi wyjdziemy”.
Na tym zakończono (może zbyt szumnie nazwaną) cześć artystyczną. Potem już tylko brawa, życzenia, życzenia i życzenia. Wszyscy nauczyciele i goście zostali obdarowani słoiczkami z miodem, artystycznie ozdobionymi przez panią Justynę. Ten miód to lek na gardła i serca nauczycielskie.
Do następnego Dnia Nauczyciela.


FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - MP
HTML code - AdminInauguracja roku szkolnego 2022/23

Inauguracja roku szkolnego 2022/23 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, którą sprawowali kapłani naszej parafii – ks. proboszcz Tomasz Walczak oraz ks. Wojciech Wiśniowski. Czytaj całość


FOTO - (c) for SP Tyrawa TEXT - AJ
HTML code - Admin