Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Wracamy z rekordem!
Przez kilkanaście lat w naszej szkole z WOŚP uczyliśmy dzieci udzielania pierwszej pomocy i braliśmy udział w programie edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować oraz bicia rekordów, czego dowodem jest otrzymany certyfikat widniejący na ścianie szkoły przy wejściu głównym. Jednak ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku.
W tym roku akcję postanowiono wznowić. 16.10.2024 w godzinach 12:00-12:30 klasa druga, trzecia i zaproszona klasa czwarta ze szkoły w Mrzygłodzie brała udział w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na ten dzień przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem tego święta jest podnoszenie stanu wiedzy oraz umiejętności na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia.
Od kilkunastu lat koordynatorem akcji jest pani Irena Kowalczyk. W tym roku akcję współorganizowała także pani Jolanta Gibała.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 2006 roku prowadzi Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować". Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych, a jego misją jest edukacja dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

(c) for SP Tyrawa FOTO - Organizator TEXT - IK

Dzień Edukacji Narodowej 2024

11 października w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice i uczniowie, Grono Pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy obsługi oraz zaproszeni Goście spotkali się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Alicja Jach, która powitała społeczność szkolną i zaproszonych gości, a następnie podkreśliła znaczenie Dnia Edukacji dla wszystkich osób, których praca związana jest z oświatą. Swoje wystąpienie Pani Dyrektor zakończyła przedstawieniem osób wyróżnionych w tym roku Nagrodą Dyrektora Szkoły. Po wręczeniu nagród głos zabrali zaproszeni Goście - Wójt Gminy Tyrawa Wołoska Pani Joanna Szylak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Gibała, Dyrektor GOK Pani Bożena Bobyk, Kierownik Biblioteki Publicznej Pani Elżbieta Białecka oraz Kierownik GOPS Pani Dorota Stasicka. Pani Wójt zaprezentowała osoby, które w tym roku uhonorowane zostały Nagrodą Wójta Gminy. Wszystkie Panie złożyły zgromadzonym pracownikom oświaty życzenia, a Pan Jerzy Wołoszyn, zastępca Wójta wręczył Pani Dyrektor okolicznościowy bukiet.
Po oficjalnych wystąpieniach rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów z klas czwartej, piątej i szóstej pod opieką Pani Anny Kociszewskiej. Uczniowie w swoich wystąpieniach w humorystyczny sposób sięgnęli do korzeni oraz współczesności systemu oświaty, wzbogacając je występami wokalno-instrumentalnymi.
Po części artystycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia zgromadzonym pracownikom oświaty, a Pani Dyrektor podziękowała za życzenia i w imieniu Rady Rodziców zaprosiła na słodki poczęstunek.