Podsumowanie działań Szkolnego Klubu Wolontariatu w roku szk.2018/2019


Kończymy rok szkolny, nadszedł czas na podsumowanie naszej pracy na rzecz innych. W trakcie trwania dwóch semestrów członkowie wraz z opiekunem spotkali się 6 razy celem ustalenia konkretnych działań. Wrzesień rozpoczęliśmy organizując konkursu na logo Szkolnego Klubu Wolontariatu, w październiku wyłoniliśmy zwyciężczynię, którą została Oliwia Kazibucka- aktywna działaczka naszej małej organizacji.
W listopadzie w ramach działań SKW nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do akcji Wszystkie Kolory Świata organizowanej przez UNICEF Polska. Dzieciaki przygotowywały specjalną charytatywną, szmacianą laleczkę UNICEF, która jest symbolem pomocy, jakiej chcieli udzielić swoim rówieśnikom na całym świecie. Następnie szukaliśmy dla naszych dzieł sztuki opiekunów, którzy ofiarowali minimalną kwotę w wysokości 10 zł na rzecz szczepionek przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Uzyskaliśmy aż 1880 zł.
W lutym z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawicielki Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowały artystyczny pokaz dla Seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Rakowej.
Kolejnym nasze działania skupione były na pomocy czworonogom ze schroniska Wesoły Kundelek, które znajduje się w Lesku. Zorganizowaliśmy akcję charytatywną Nakarm zwierzaka –kota lub psiaka, której celem była zbiórka karmy dla zwierząt. Oddaliśmy łącznie 238,5 kg pokarmu przedstawicielce reprezentującej leskie schronisko.
Jesteśmy wdzięczni Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, a także Nauczycielom za wspieranie naszych skromnych, lecz jakże niezbędnych działań. Dziękujemy!


text & GFX - IWP