Nasze działania w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu

w I semestrze roku szkolnego 2019/2020


  1. Przystąpiliśmy do akcji Ziemia Sanocka dla Szpitala- wolontariusze z klas VIII zbierali w październikową niedziele datki do puszek po mszach świętych w miejscowościach naszej Gminy. Ofiarodawcy -według relacji naszych uczniów- byli hojni…. Dziękujemy!!!
  2. My, jako członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem p. Izabela Wotą –Peciak zainicjowaliśmy w naszej szkole charytatywną akcji Nakrętkowo będącą kampanią społeczną pod hasłem Pomóż ukoić ból . Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundacje „W trosce o życie”, ma na celu zbiórkę jak największej ilości plastikowych nakrętek. Akcja trwała cały rok. W pierwszym semestrze oddaliśmy 7 dużych worków nakrętek. To bardzo dużo jak na taką mała placówkę. Cieszymy się i czekamy na tak ogromne zbiory w drugim semestrze.
  3. Przystąpiliśmy również do akcji zbiórki używanych telefonów komórkowych organizowanej przez firmę EKOPHONE .Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych trafią do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom, a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu. Przesłaliśmy 5 kilogramów takich „komórek”, ponieważ większość była sprawna, mamy nadzieje, że będą one służyły tym, którzy ich potrzebują.
  4. W grudniu zorganizowaliśmy też zbiórkę pieniędzy, która została przeznaczona na Szlachetną Paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin z terenu naszej Gminy. Zebraliśmy 370 zł od dzieci. Większość klas wykazała się wyjątkową empatią, za co serdecznie dziękujemy. To dzięki Wam, Drodzy Uczniowie, mogliśmy zorganizować taką pomoc. Dziękujemy też Nauczycielom i Pracownikom szkoły, którzy również przyłączyli się do charytatywnej zbiórki z kwotą 350 zł. Zatem łącznie 720- nasz Święty Mikołaj był bardzo hojny. Mamy nadzieję, że w ten sposób pomogliśmy bardziej potrzebującym, i że dzięki nam okres świąteczny okazał się być dla Nich weselszym.


Podsumowanie działań Szkolnego Klubu Wolontariatu w roku szk.2018/2019


Kończymy rok szkolny, nadszedł czas na podsumowanie naszej pracy na rzecz innych. W trakcie trwania dwóch semestrów członkowie wraz z opiekunem spotkali się 6 razy celem ustalenia konkretnych działań. Wrzesień rozpoczęliśmy organizując konkursu na logo Szkolnego Klubu Wolontariatu, w październiku wyłoniliśmy zwyciężczynię, którą została Oliwia Kazibucka- aktywna działaczka naszej małej organizacji.
W listopadzie w ramach działań SKW nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do akcji Wszystkie Kolory Świata organizowanej przez UNICEF Polska. Dzieciaki przygotowywały specjalną charytatywną, szmacianą laleczkę UNICEF, która jest symbolem pomocy, jakiej chcieli udzielić swoim rówieśnikom na całym świecie. Następnie szukaliśmy dla naszych dzieł sztuki opiekunów, którzy ofiarowali minimalną kwotę w wysokości 10 zł na rzecz szczepionek przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Uzyskaliśmy aż 1880 zł.
W lutym z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawicielki Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowały artystyczny pokaz dla Seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Rakowej.
Kolejnym nasze działania skupione były na pomocy czworonogom ze schroniska Wesoły Kundelek, które znajduje się w Lesku. Zorganizowaliśmy akcję charytatywną Nakarm zwierzaka –kota lub psiaka, której celem była zbiórka karmy dla zwierząt. Oddaliśmy łącznie 238,5 kg pokarmu przedstawicielce reprezentującej leskie schronisko.
Jesteśmy wdzięczni Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, a także Nauczycielom za wspieranie naszych skromnych, lecz jakże niezbędnych działań. Dziękujemy!


text & GFX - IWP