Dziennik elektroniczny Uonet+

Informacje dla Rodzica


Jak uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego?

Z dniem 1 lutego br. Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej rozpoczęła udostępnianie Rodzicom dziennika elektronicznego. Warunkiem otrzymania dostępu do dziennika elektronicznego jest wprowadzenie do e-dziennika adresu e-mail. Każdy z Rodziców (lub opiekunów prawnych) danego dziecka może utworzyć dla siebie odrębne konto dostępu do dziennika elektronicznego - do e-dziennika muszą być wówczas wprowadzone dwa odrębne adresy e-mail.

Adresy e-mail Rodziców muszą być przekazane za pomocą tradycyjnego, papierowego formularza, który można pobrać klikając TUTAJ. Pobrany formularz należy wydrukować, wypełnić, podpisać i złożyć w Dyrektora szkoły. Złożenie podpisanego formularza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU określającego zasady funkcjonowania dziennika elektronicznego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej. Z treścią REGULAMINU można zapoznać się, klikając TUTAJ.

Po przekazaniu Szkole adresu (adresów) e-mail (w opisany powyżej sposób) można aktywować konto Rodzica i rozpocząć korzystanie z e-dziennika.Aktywacja konta Rodzica w dzienniku elektronicznym - instruktaż
(opis czynności przekazany przez operatora dziennika)

  1. Adres dziennika elektronicznego Szkoły to https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminatyrawawoloska/. Wpisz go w wierszu "adres" przeglądarki internetowej. Wyświetli się powitalna strona systemu.  2. Kliknij link „Załóż konto”, a następnie wpisz adres e-mail, który wpisałeś w złożonym w szkole formularzu.  3. Zaznacz opcję "Nie jestem robotem", a następnie kliknij przycisk "Wyślij wiadomość". Jeśli po kliknięciu opcji "Nie jestem robotem" rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk "Zweryfikuj".  4. Zapoznaj się z treścią komunikatu wyświetlonego na stronie "Podsumowanie operacji".  5. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać hasło.  6. W oknie "Aktywacja konta" w polach "Nowe hasło" oraz "Powtórz nowe hasło" wprowadź swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję "Nie jestem robotem" i kliknij przycisk "Ustaw nowe hasło".  7. Wyświetli się strona "Podsumowanie operacji" z komunikatem o zmianie hasła.

  8. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.  9. A tak wygląda e-dziennik w widoku dostępnym dla Rodzica - po zalogowaniu (kliknij na obrazku,aby powiększyć).

Możesz również skorzystać z videoprzewodnika przygotowanego przez operatora dziennika, firmę "Vulcan". Kliknięcie bannera poniżej uruchomi przewodnik dostępny na youtube.


Szczegółowy opis dziennika elektronicznego dostępnego dla Rodzica znajduje się w podręczniku OnLine przygotowanym przez firmę Vulcan, udostępnionym na naszej stronie internetowej (podręcznik w formacie .pdf)Opracowanie dla SP w Tyrawie Wołoskiej - (c) MS 2021
Źródła: https://vulcan.edu.pl