Uroczysta Akademia w Gminnym Ośrodku Kultury

W niedzielę 11 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej odbyła się uroczysta Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Wkrótce obszerna relacja ... .
Gminny Konkurs Historyczny

9 października w naszej szkole w ramach obchodów 100 lecia niepodległości odbył się gminy konkurs historyczny : „ Już na zawsze niepodległa” W konkursie startowały drużyny dwuosobowe ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Oto wyniki:

1. Miejsce: Weronika Janas, Martyna Kwolek – klasa VIII
2. Miejsce: Bożena Kubik , Zuzanna Batorska – klasa VII
3. Miejsce: Dominika Krzyżanowska , Dorota Duszczyńska – VIII


W nagrodę za udział w konkursie i osiągniecie wysokich wyników młodzież wzięła udział w wycieczce do Ojcowa. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody uczniowie wyruszyli na wyprawę do jednego z najpiękniejszych zakątków Małopolski – Ojcowskiego Parku Narodowego. W czasie wycieczki wszyscy uczestnicy mogli podziwiać walory krajobrazowe parku.Oglądali ruiny zamku w Ojcowie,zwiedzali Grotę Łokietka, spacerowali Doliną Prądnika, podziwiali ostańce, takie jak Igła Deotymy i Brama Krakowska. Kolejnym etapem była Energylandia w Zatorze. Największą popularnością wśród uczniów cieszyła się strefa ekstremalna, która dostarczyła maksimum adrenalinyoraz potężną dawkę zarówno strachu jak i radości.
Wycieczka mogła się odbyć dzięki wsparciu i pomocy Wójta Gminy Tyrawa Wołoska Pana Jana Chowańca, który objął honorowy patronat nad konkursem.
Wycieczka do drugiej stolicy Polski

W sobotę 26 maja 2018 r. odbyła się szkolna wycieczka do Krakowa, dawnej stolicy Polski dziś skarbnicy narodowych tradycji. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Katedry na Wawelu. Później ruszyliśmy w wędrówkę po Krakowie Drogą Królewską. W Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach uczniowie podziwiali dzieła wybitnych malarzy polskich XIX w. Ostatnim etapem naszego wyjazdu była wizyta na Kopcu Tadeusza Kościuszki gdzie zwiedzaliśmy wystawę: "Drogi Polaków do niepodległości".
Rajd rowerowy im. ks. Bronisława Szewca – "Ludzie zasłużeni w minionym stuleciu"

W środę 6 czerwca 2018 r. odbył się szkolny rajd rowerowy upamiętniający postać księdza prałata Bronisława Szewca na Trasie : Tyrawa Wołoska – Kalwaria Pacławska – Tyrawa Wołoska. Uczestnikami rajdu byli uczniowie kasy VI szkoły podstawowej oraz 2 i 3 gimnazjum. Po modlitwie, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy na grobie ks. Bronisława , młodzież wyruszyła do Kalwarii Pacławskiej . W Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej uczestnicy rajdu wzięli udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny.